E enjte, 17 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Grabitja e 4.6 mln eurove në Rinas, SPAK mbyll hetimet për çështjen

Prokuroria e Posaçme Kundër korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka mbyllur hetimet për grabitjen e 4.6 mln eurove në Rinas në 9 prill të vitit 2019.

Mësohet se SPAK i ka komunikuar akuzën personave të arrestuar për këtë ngjarje, ndërsa dosja pritet të shkojë në gjykatë për seance paraprake.

Si të pandehur nga organi i akuzës u morën Eldi dhe Klemend Çala, Oltion Veseli, Elton Pikli, Renaldo Sula dhe Alkond Bengasi.

SPAK ka cilësuar si kreun e grupit kriminal Admir Muratin që u vra ditën e grabitjes gjatë përplasjes me arme me policinë. Në kërkim vazhdon të jetë Talo Çela, për të cilin ka masë sigurie në mungesë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...