E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

hetimet

Vdekja e 33-vjeçarit në Qendrën Tregtare, si nisi zjarri në magazinë

Të tjera detaje dalin mbi zjarrin që ndodhi në magazinat e një qendre tregtare në hyrje të Tiranës, ku fatkeqësisht humbi jetën 33-vjeçari Arjan...

Operacion i madh anti-drogë, të përfshirë policë e funksionarë publikë

Pas operacionit anti-drogë në Berat dhe në Skrapar prokuroria e posaçme SPAK ka firmosur 23 urdhër arreste për trafik droge dhe grup kriminal. Prokuroria e...

‘Si këtë vit s’ka bërë vaki’/ Artan Hoxha: I dola për Zot vetes, s’ka drejtësi

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka trajtuar rastin e hetimeve sa i takon fenomenit të kanabisit. Ai tha se ka qenë në dispozicion të hetimeve,...

Ngjarja tragjike/Zbardhet dëshmia e policit që vrau 25-vjeçarin

Efektivi me inicialet N.H., i cili qëlloi për vdekje Klodjan Rashën, është marrë në pyetje nga grupi hetimor. Në dëshminë e tij, ai është...

Horrori në Kombinat/Të ndjerat nuk komunikonin me askënd prej një viti

Pesë muaj pas ngjarjes së rëndë, ku u vetëflijuan në banesën e tyre në Kombinat Anisa dhe Zhaneta Josifi, ekspertët kanë vëzhguar çdo mesazh...

18 muaj hetime me agjencitë ndërkombëtare, Policia e Shtetit hedh hapin e radhës për Ylli Ndroqin

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK urdhëroi sekuestrimin e pasurive të biznesmenit Ylli Ndroqi. Në një njoftim në faqen zyrtare...

Shtyhet çështja për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla, zbulohet arsyeja

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka vendosur shtyrjen për në nëntor të gjykimit të dosjes së ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Bëhet me...

Mbyllen hetimet për grabitjen në Rinas, SPAK dërgon dosjen për gjykim për 8 të pandehur

SPAK në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet paraprake për ngjarjen e ndodhur në datën 9 prill...

Grabitja e 4.6 mln eurove në Rinas, SPAK mbyll hetimet për çështjen

Prokuroria e Posaçme Kundër korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka mbyllur hetimet për grabitjen e 4.6 mln eurove në Rinas në 9 prill...

SPAK vepron ‘me dorë të hekurt’, nis hetimet për 10 ‘kokat e mëdha’ të drejtësisë

SPAK ka nisur hetimet për 20 ish- gjyqtarë dhe ish-prokuror pranë gjykatave të ndryshme të vendit. Hetimet kanë nisur pasi shtetasi Fran Dashi ka...

Të fundit

Kanabis dhe armë në banesë/ Fier: Në pranga babai, në kërkim i biri

Ishin kthyer në furnizues të kanabisit në qytet, vihet në pranga një 60-vjeçar dhe shpallet në kërkim i biri. Policia e Fierit ka bërë...

Milano/ Ish-kryeministri Silvio Berluskoni del nga spitali San Raffaele

Ish-kryeministri u shtrua në spital që nga 11 maji si pasojë e komplikimeve në lidhje me fazën post Covid. Ish-kryeministri, në antitezë me daljen e...

Korçë / Rast i shpërndarjes së heroin*s, sekuestrohen 23 doza, 2 arrestime

Një rast i shpërndarjes së drogërave të forta është ekspozuar dhe goditur nga Policia. 23 doza heroine janë sekuestruar nga Policia e Korçës gjatë...

10 shprehje nga H. L. Borges, që të gjithë duhet t’i lexojmë të paktën një herë

“Gjithmonë e kam imagjinuar parajsën si një lloj biblioteke." “Nuk jam i sigurt që ekzistoj, në fakt. Unë jam çdo shkrimtar që kam lexuar, të...

Dhimbja e kokës, a mund ta parandalojmë me ushqime

Nëse keni vazhdimisht dhembje koke nuk do të thotë se doemos duhet të mendoni për ilaçe. Produket natyrale janë ilaçi më i shëndetshëm, veçanërisht...