E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

rinas

A janë takuar Rama dhe Basha në Rinas? Reagon Partia Demokratike

Partia Demokratike ka reaguar ndaj zërave sipas të cilave, kryetari Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama kanë patur një takim në sallën VIP në...

Dokumenti “Non paper“, Varhelyi: E sigurt që nuk janë të vërteta

Komisioneri Varhelyi i është përgjigjur gjatë Konferencës së sotme në Rinas dhe një pyetjeje delikate lidhur me dokumentitn ‘non-paper’ që ka nxitur shumë diskutime...

Komisioneri Varhelyi: Pa parlament të plotë nuk ecni dot drejt rrugëtimit të BE

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka dhënë një mesazh të qartë se Shqipëria pa një parlament të ri të plotë nuk ka...

Edi Rama: Falë komisionerit, Komision Evropian u rikthye si motor solidariteti

Kryeministri Rama ka folur nga Rinasi aty ku priti komisionerin e zgjerimit në Komisionin Evropian Oliver Varhelyi. Rama u shpreh falënderues, tha se vaksinimi do...

Tiranë/Tek kthesa e Laknasit, shoferja 46 vjeçe, aksidenton këmbësorin, 75 vjeç

Tjetër aksident ka ndodhur ditën e sotme, ja njoftimi: Tiranë/Informacion paraprak Më datë 30.04.2021, rreth orës 14:10, në rrugën e Rinasit, tek kthesa e Laknasit, mjeti...

Ulja e parë e një avioni në Kukës, PD: Nuk u bë nga Londra, por nga Rinasi

Deklarata e PD-së: Hapja e aeroportit të Kukësit për fluturime ndërkombëtare, premtim tjetër i pambajtur i Edi Ramës. Ulja e një avioni të Air Albania...

Nga Rinasi në Kukës, ulet avioni i parë në pistën e Aeroportit të Kukësit

Aeroporti më i ri i Shqipërisë, ‘Zayed, Flatrat e Veriut’ në Kukës ka pritur avionin e parë. Nga Londra kanë ardhur një grup emigrantësh që...

S’ka linjë direkte për në Kukës, avioni nga Londra do të ulet më parë në Rinas

Ashtu siç ishte njoftuar më parë, ditën e sotme do të zbresë në Aeroportin e Kukësit avioni i parë. Por, ndryshe nga sa kishte...

Rinas, tentuan të kalonin me test Covi*i fallco, procedohen penalisht 2 shtetas

Rinas Vijon puna nga ana e Policisë Kufitare, për parandalimin e goditjen e paligjshmërisë. Tentuan të kalonin kufirin me test të falsifikuar të COVID-19, për të...

”Zbrit nga kulla”/ Zbardhet dëshmia e njërit prej kontrollorëve në Rinas

“Flora Ndreca më ka pyetur se çfarë do të bëja me formularin e paaftësisë. I kam thënë se nuk do ta plotësoj. Debatet për...

Të fundit

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...