E mërkurë, 23 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

gjendja e fatkeqesise natyrore

Shtyhet deri në 23 qershor gjendja e ‘Fatkeqësisë Natyrore’

Kuvendi i Shqipërisë ka pranuar kërkesën e qeverisë, dhe ka zgjatur gjendjen e fatkeqësisë natyrore deri në 23 qershor 2019. Pak çaste më parë, Parlamenti...

Shpallet gjendja e fatkeqësisë natyrore në gjithë Shqipërinë, Rama ‘ultimatum’ pensionistëve

Qeveria shpalli mbrëmjen e kaluar gjendjen e fatkeqësisë natyrore, për shkak të situatës së koronavirusit. Rama nuk ka ndalur thirrjet për të zbatuar rregullat...

Të fundit

Iu sekuestrua makina e blinduar, reagon ish-drejtori i Policisë së Elbasanit

Ish-drejtori i Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni, ka reaguar pas shoqërimit të djeshëm në Polici dhe sekuestrimit të makinës së blinduar. Në një prononcim për...

​Britania planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën anti-Covid

Gazeta britanike “Financial Times” bën me dije se në ditët në vijim do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe. Sipas gazetës, gjatë...

Erdogan telekonferencë me Mitsotakis për zgjidhjen e krizës

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, do të zhvillojnë një telekonferencë, pas komunikimit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe kreun e...

Shtyhet mbledhja e përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës

Kryeministri Avdullah Hoti, bëri me dije se mbledhja mes dy qeverive Kosovë-Shqipëri që ishte planifikuar për tu mbajtur në Shkodër është shtyrë për më...

Pas 40 vitesh/ Vrasësi i John Lennon i kërkon falje gruas së këngëtarit

Mark Chapman, autori i vrasjes së këngëtarit të njohur, John Lennon, i ka kërkuar falje bashkëshortes së të ndjerit 40 vite pas krimit. Gjykata i...