E hënë, 25 Maj, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

fundjave

Trump: Objektet fetare të rihapen këtë fundjavë

Presidenti Trump thotë se i konsideron objektet fetare si qendra “jetike” dhe u ka bërë thirrje guvernatorëve të lejojnë rihapjen e tyre këtë fundjavë. “Sot...

Edhe kjo fundjavë në izolim, ja çfarë duhet të kemi parasysh për sot dhe nesër

Kryeministri Edi Rama njoftoi mbrëmjen e djeshme se edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar sa i përket qarkullimit apo veprimit të bizneseve. Njëlloj...

Rikthehen kufizimet/ Rama tregon se si do veprohet këtë fundjavë

Kryeministri Edi Rama bën me dije se kufizimet do të vijojnë edhe këtë fundjavë, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Përmes një postimi...

Shtrëngata dhe reshje shiu, moti për këtë fundjavë

Duke vijuar të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, vendi ynë edhe për ditën e shtunë do të ketë mot të kthjellët...

Ja si parashikohet moti për fundjavën

Ditën e shtunë do të kemi mot të kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare në relievet malore. Era do të jetë nga kuadrati...

Për këtë fundjavë zgjidhni vendet malore, temperaturat zbresin nën zero

Për këtë fundjavë bëni mirë të zgjidhni për të vizituar vendet malore pasi pritet që të bjerë borë. Meteoalb njofton se temperaturat do të zbresin...

Pas tërmeteve, borë dhe shkarkesa elektrike/ Zbuloni si do jetë moti në fundjavë

Pas tërmeteve, borë dhe shkarkesa elektrike në Shqipëri. Shërbimi Meteorologjik ka njoftuar se fundjava do shoqërohet me reshje shiu, rrebeshe dhe shkarkesa elektrike. Parashikimi sipas SHMU: “Fundjava...

Para se të bëni plane për fundjavën, hidhini më parë një sy motit

Para se të bëni plane për ditën e shtunë dhe të dielë, ju ftojmë që t’i hidhni një sy motit. Sipas meteorologëve dita e nesërme...

Para se të bëni plane, zbuloni se si do jetë moti këtë fundjavë

Moti këtë fundjavë do të jetë i shoqëruar me reshje lokale shiu dhe me alternime vranësirash në pjesën më të madhe të territorit. Sipas IGJEUM,...

Reshje shiu e temperatura të ulëta. Ja si do jetë fillimi i javës

Kjo fundjavë solli reshje lokale shiu, dhe vranësira në pjesën më të madhe të territorit. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme...

Të fundit

Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Në adresë të kryedemokratit Basha, Aleanca për Mbrotjen e Teatrit i ka dërguar sot një letër publike, ku i kujton marrëveshjen që ka nënshkruar...

Moti plot me “surpriza” këtë javë/ Paralajmërimi i meteorologëve

Gjatë kësaj jave duket se moti do jetë plot me “surpriza”. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron se pritet një mot i paqëndrueshëm me vranësira dhe reshje...

Fleckenstein këshilltar i Ruçit, Harasani rrëfen historinë me Hannes Swoboda-n

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani, ka reaguar me një postim thumbues pas lajmit se ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein është bërë këshilltar i Gramoz Ruçit. Pak...

COVID-19 godet turizmin evropian

Kriza e koronavirusit ka goditur rëndë njërin nga destinacionet kryesore turistike në botë, Evropën duke prishur planet e pushimeve të verës që mbajnë gjallë...

Protesta e Aleancës për Teatrin zhvendoset në Kukës

Prej shembjes së godinës, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka zhvilluar 3 protesta në Tiranë dhe 2 në Durrës e Shkodër. Kjo do të...
WhatsApp KONTAKTO TT