E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Etiketa

femijet

LSI shfrytëzon festën e fëmijëve për fushatë zgjedhore (FOTO)

Në një kohë kur monitorimi për pjesëmarrjen e administratës publike në aktivitete partiake, si asnjëherë tjetër është në nivel maksimal, kësaj optike i ka shpëtuar...

Mos e dëmtoni të ardhmen e fëmijëve tuaj

Nganjëherë, pa qëllim të keq dhe pa dijeninë e tyre prindërit rrisin fëmijët në mënyrën e gabuar. Psikologia klinike, Ma. Lourdes “Honey” Carandang shpjegoi për...

Fëmijët e moshës së vogël që qëndrojnë para ekranit vonojnë të folurin

Sipas një studimi të bërë kohëve të fundit nga Pediatric Academic Societies meeting në San Francisco, fëmijët të cilët rrinë më shumë se 30...

Si të dalloni simptomat e Astmës tek fëmijët nën 5 vjeç

Astma është relativisht e zakonshme tek fëmijët nën 5 vjeç. Edhe pse kjo është një gjendje e rëndë shëndetësore, astma mund të jetë edhe...

Benjamin Natanyahu: Palestinezët s’i edukojnë fëmijët e tyre për paqe

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Natanyahu, ka thënë sot se palestinezët nuk janë duke i edukuar fëmijët e vet drejt paqes. Gjithashtu, si tha se...

Të fundit

A mund të “provojë” shkenca se ka një jetë të përtejme?

A ka jetë pas vdekjes? Një seri e re dokumentarësh në “Netflix”, pretendon të provojë se po. Por seriali mbështetet mbi një mori dukurish...

Aksident në aksin Milot-Fushë Krujë, humb jetën 70-vjeçari

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Milot-Fushë Krujë, pranë kryqezimit në fushë Mamurras. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se një motor i...

Britania e Madhe shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë

Varianti i ri i koronavirusit ka pushtuar Britaninë e Madhe. Në 24 orët e fundit, janë shënuar 1.610 viktima, shifra më e lartë ditore...

Mandzukiç vishet kuqezi, zgjedh fanellën me numrin 9

Mario Mandzukiç është zyrtarisht futbollist i Milanit. Mëngjesin e sotëm sulmuesi kroat firmosi kontratën 6 mujore nga e cila do të përfitojë 1.8 milion...

Inagurimi i Bidenit/ Masa të pashembullta sigurie dhe një shkëputje nga tradita

Zyrtarët e sigurisë në Shtetet e Bashkuara thonë se po marrin të gjitha masat paraprake për të mbrojtur nga një sulm i mundshëm gjatë...