E martë, 26 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

buka

A mund të përhapet nga buka koronavirusi? Mjeku i njohur jep përgjigjen

Mjeku Pëllumb Pipero i është përgjigjur disa prej pyetjeve më të zakonshme që bëhen në lidhje me koronavirusin. I ftuar në emisionin “Open”, Pipero u...

Buka dhe profesori

Pas vdekjes në moshë të shtyrë të një profesori, kthehet djali tij nga larg dhe nisë me largimin e sendeve në shtëpinë e të...

Kur të vjedhin edhe tek buka, çfarë mallkimi mund të bësh?

Në Shqipëri, buka është burimi kryesor i ushqimit. Buka është nga produktet ushqimore më të lashta, e përdorur gjerësisht nga njerëzimi si bazë e...

Skandal, buka në Shqipëri prodhohet me grurë për kafshët

Fiks Fare iu rikthye mbrëmjen e sotme temës së sigurisë ushqimore, duke denoncuar një skandal për miellin e bukës që përdoret në Shqipëri. Gazetarët e...

“Mes hallexhinjve me makina luksoze”, kryebashkiaku i LSI-së thirrje kolegëve të PS: Buka e gojës…

Kryetari i Bashkisë, Skrapar, Nesim Spahiu, nga selia e LSI-së bëri një deklaratë për media, dhe u bëri një thirrje keshilltarëve socialistë, që të...

Shqiptarët blejnë bukën dhe qumështin më të shtrenjtë në rajon

Qytetarët shqiptarët paguajnë më shtrenjtë për bukën dhe qumështin në të gjithë rajonin. Kështu rezulton nga të dhënat e mbledhura nga portali Numbeo, ku duken...

Ushqimet e konsumit të përditshëm që kanë shkaktuan ngjarje të tmerrshme në histori

Në shtëpinë tuaj fshihet një përbindësh. Në fakt, shumë syresh. Ata gjenden atje duke ju pritur. Tek frigoriferi, furra dhe kuzhina juaj, pasi duket...

Doni të dobësoheni? Kjo është dieta që ju duhet!

Nëse nuk ndiheni mirë me trupin tuaj dhe doni të dobësoheni patjetër, atëherë ka ardhur koha që të ndryshoni mënyrën se si ushqeheni. Kështu, mjafton...

Të fundit

AKU inspekton 484 biznese, gjobiten 2 prej tyre

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ditën e sotme ka kryer 484 inspektime të bizneseve ushqimore dhe ka gjobitur 2 prej tyre. Raportohet se bizneset e gjobitura...

Meta, Basha e Rama ‘ulen’ së bashku për birra (FOTO)

Bizneset çdo ditë e më shumë po ankohen për pasojat që ka lënë pandemia. Fundjavat janë gjithmonë të bllokuara, duke ndikuar gjithmonë e më...

Turqi/ Politika luan me fatin e mijëra refugjatëve

Turqia i joshi refugjatët në kufirin me Greqinë. Por megjithatë BE-ja mbeti për ta e paarritshme. Tani refugjatët ndodhen sërish të bllokuar në Turqi. Shumë...

Pandemia/ Ta kanë rritur rrogën? Pipero flet troç (VIDEO)

Mjeku Pëllumb Pipero është kthyer në një personazh në përditshmërinë tonë, si pasojë e këshillave për COVID-19. Dalja e tij e shpeshtë në ekran,...

Boris Johnson tregon problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi

Kryeministri britanik Boris Johnson ditën e sotme tregoi problemin shëndetësor që i shkaktoi koronavirusi. Johnson deklaroi se aktualisht ka probleme me shikimin. Në daljen e fundit...
WhatsApp KONTAKTO TT