E enjte, 28 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Etiketa

ben andoni

Qytetaria, “Foltorja” dhe sherri i përkohshëm Berisha-Basha

Nga: Ben Andoni Ka një përpjekje të madhe dhe gati të mundimshme të ish-kryetarit të PD-së për t’u fronësuar te PD-ja por tashmë pakuptueshëm, si...

Kemi një armatë politikanësh por as një të vetëm shtetar

Nga: Ben Andoni Në ndonjë nga analizat e shumta bërë nga studiuesit në politikën shqiptare patjetër që është shënuar edhe sasia e numrit të deputetëve...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...

Fjalori nekrofil, si simbol fillimi i kësaj legjislature

Nga: Ben Andoni Ka vetëm pak ditë që po jetësohet legjislatura e 10-të e parlamentit të ri shqiptar. Pas shumë muajsh largimi nga salla e...

Fati i Berishës ndërroi në majin e vitit 2017, tani thjesht u jetësua

Nga: Ben Andoni Prej orëve të mbrëmjes së 9 Shtatorit, Lulzim Basha, është edhe lider de facto i PD-së. Ironia është se: ndërsa pakkush e parashihte te...

Si qytetari Basha do kthehet shpejt në autokratin Basha

Nga: Ben Andoni Nuk ka më asnjë pengesë drejt pushtetit të tij. Përballë është vetëm kryeministri Rama në udhën e vet të mandatit të tretë...

Basha! S’futesh dot në histori duke ndryshuar 2008, por duke fituar

Nga: Ben Andoni Në fjalën e tij të gjatë në Këshillin Kombëtar, kryetari i rishtas-zgjedhur i PD-së, Lulzim Basha u mundua të prekë shumë gjëra...

PD duhet të bjerë dakord, të mos jetë dakord

Nga Ben Andoni Në pak orët e fundit që na ndajnë me mbledhjen e strukturës së madhe të PD-së, një gjë është e qartë për...

Është e thjeshtë, krijoni një alternativë të së Djathtës?!

Nga: Ben Andoni Me gjasa, Mark Marku kurrë nuk ka njohur kaq ‘miq’ sa në këto momente kur bëri të njohur tërheqjen e tij nga...

Besimi, korrupsioni në Afganistan, duartrokitësit në Shqipëri e Serbi

Nga: Ben Andoni Nuk kishte se çfarë të thoshte më presidenti aktual Joe Biden për tërheqjen e forcave të tij prej Afganistani, përveçse se fjalisë...

Të fundit

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...

Bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, Miss Serbia lë garën

Bërja e shqiponjës dy krenare nga Miss Serbia, Valentina Petrovic, ka tërbuar mediat serbe. Bukuroshja ka bërë shqiponjën, teksa ka pozuar me Miss Kosovën...

Zi në Ministrinë e Kulturës, ndërron jetë regjisorja e njohur

Një lajm tragjik ka ardhur sot nga Kosova, ku regjisorja e njohur Burbuqe Berisha, ka ndërruar jetë në ambientet e Ministrisë së Kulturës. Figura...

Një Kastriot i panjohur nga Dalmacia

Nga: Pëllumb Xhufi Emri dhe fama e Gjergj Kastriot Skënderbeut, e kthyen heroin në një referencë historike dhe element identifikimi kombëtar e kulturor për shqiptarët...

“Do shpërndajmë 1050 shtëpi”, Ahmetaj zbulon vendimin e qeverisë

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, ka zbuluar vendimin e qeverisë për Rindërtimin, ku në dy vjetorin e tërmetit do të shpërndahen 1050 shtëpi. Ahmetaj ka hedhur...