E martë, 19 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

Analisti

Video/ Biden shpallet president, analisti amerikan shpërthen në lot ‘live’

Joe Biden është zgjedhur presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Por, gjatë transmetimit maratonë në studiot e CNN, analisti Van Jones ka shpërthyer në...

A duhet të dorëhiqet Thaçi? Analisti: Do të ishte gjest i madh

Analisti Arjan Vasjari ka komentuar situatën politike në Kosovë, duke u shprehur se dorëheqja e Thaçit në këtë moment do të ishte gjest i...

“Rama ka shkelur vijën e kuqe”/ Lubonja: Në protestën e sotme të kërkohet dorëheqja e Veliajt

Analisti Fatos Lubonja thotë se në protestën e sotme duhet të kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një intervistë për News24, Lubonja...

“Gjimnazi ‘Sami Frashëri’ mund të shembet”/ Lubonja: Duhet të hapej që në janar

Analisti Fatos Lubonja është shprehur se gjimnazi “Sami Frashëri” në Tiranë ka mundësi që të shembet. Në një lidhje direkte për rubrikën “Opinion” në News24,...

“Meta të bëjë gati 2 milionë dekorata”, analisti: Treçereku i popullsisë sot po mbron…

“Presidenti Republikës duhet të bëjë gati mbi 2 milionë dekorata, të nxjerrë nga sirtarët dekoratat e vjetra Pishtar i Demokracisë të 91-92”. Kështu shprehet...

Analisti i njohur: Do ketë dy palë zgjedhje, në 30 qershor dhe në vjeshtë

Analisti Lorenc Vangjeli ka deklaruar në “Opinion” se në 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje, por votime. Ajo që ai parashikon është se...

Dosja 339, analisti i njohur paralajmëron përfshirje të ish-ministrave në përgjime të reja

Dy ministra ose ish-ministra kanë rënë në përgjimet e dosjes “339/1”, dhe emrat pritet të dalin së shpejti në publik. Të paktën kështu ka deklaruar...

“Sa më keq aq më mirë”, analisti jep tjetër version: Çfarë do të bëjë Rama

Në vijim të debatit për zgjidhjen e krizës politike në vend, analisti Lorenc Vangjeli ka dhënë një tjetër version. Në emisionin “Opinion” ai tha se...

Analisti “kryqëzon” ministrin Klosi: A ju vret ndërgjegjja për atë që po i bëni Shqipërisë?

Analisti Endri Shabani në një lidhje telefonike nga Franca për emisionin “Tempora” në RTV Ora “kryqëzoi” me pyetjen e tij ministrin e Truizmit Blendi...

“Je një idiot politik, je turp i madh i shoqërisë”, analisti bën për “ujë të ftohtë” Ralf Gjonin

Analisti Ervis Iljazaj ka debatuar në emisionin “Open” me deputetin më të ri të LSI-së, Ralf Gjoni, duke mos kursyet as fjalët ofenduar. Ai e...

Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...