E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

amnisti

Rama tregon se kush nuk do të përfitojë nga amnistia fiskale

Kryeministri Edi Rama përgjatë një konference për mediat theksoi se kushdo që ka pasur mandat qeverisës nuk mund të jetë pjesë e amnistisë fiskale. Kreu...

“Kauza nuk do të ndalojë”, Meta del me një tjetër mesazh të fortë

Presidenti Ilir Meta rithekson se shembja e godinës së Teatrit Kombëtar nuk do të amnistohet kurrë. Përmes një postimi në Facebook, Meta thotë se Aleanca...

Gjenocidi në Kosovë/ Thaçi: Nuk do të ketë amnisti me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur se nuk do të ketë një amnisti për gjenocidin dhe krimet e Serbisë. Thaçi ka bërë sot homazhe...

Rama paralajmëron amnisti fiskale: Emigrantët të legalizojnë paratë e fituara

Kryeministri Edi Rama tha se do të lançohet një amnisti e përgjithshme, ku të gjithë shqiptarët do të deklarojnë pasurinë e tyre. Gjatë fjalës së...

Kuvendi miraton Amnistinë, lirohen 175 të burgosur

Kuvendi ka miratuar amnistinë për të burgosurit dhe nga ajo përfitojnë lirinë 175 persona (150 meshkuj, 23 gra dhe 2 të mitur). Po ashtu 29...

Amnistia e fundvitit/ Gjonaj: Pse përdorëm kritere të tjera për burrat

Ministrja Etilda Gjonaj pasditen e sotme ishte e ftuar në emisionin “Kjo Javë” në “News24, prej ku deklaroi se për amnistinë e fundvitit në...

“Para Prokurorisë edhe zyrtarë të Vetëvendosjes”, Albin Kurti nuk fal askënd

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti deklaroi se do të dërgojë para Prokurorisë edhe zyrtarë që i përkasin forcës së tij politike....

Avokatët thirrje Ministrisë së Drejtësisë: Amnistoni të burgosurit se po divorcohen nga gratë

Avokatët penalistë i kërkojnë ministrisë së Drejtësisë të hartojë një amnisti për të burgosurit të cilët për shkak të mosfunksionimit të Gjykatës së Lartë...

Boris Johnson: Amnisti për emigrantët në Angli. Mund të përfitojnë edhe shqiptarët

Kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May, Boris Johnson ka deklaruar se “duhet shqyrtuar mundësia e një amnistie për ata...

Amnisti për të burgosurit, ministrja Gjonaj: Do ta votojmë me opozitën e re

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka deklaruar se me opozitën e re pritet votimi i amnistisë në Parlament për të burgosurit. Gjatë prezantimit të marrëveshjes...

Të fundit

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...