E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Ulsi Manja

Shpërthen Manja: Prokuroria e kalbëzuar, po tenton të varrosë dosjen “CEZ”

Deputeti socialist, Ulsi Manja ka akuzuar Prokurorinë se po tenton të mbyllë dosjen e privatizimit të CEZ, sipas tij një nga çështjet më korruptive,...

Ulsi Manja: Të shkarkohet prokurori, sulmoi kryeministrin me deklarata politike

Deputeti i Partisë Socialste që njëkohësisht është dhe anëtar i Këshillit të Mandateve, Ulsi Manja ka reaguar për deklaratën e Prokurorisë për çështjen Tahiri....

Çështja Tahiri/Ulsi Manja: Nuk e nxorëm ne emrin e dëshmitares në media

Në mbledhjen me dyer të mbyllura të Këshillit të Mandateve dhe Rregullores, ku u kërkua heqja e imunitetit të ish-ministrit Saimir Tahiri prokuroria diskutoi...

Të fundit

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët gjatë verës, pa shumë kosto

Temperaturat e larta mbeten shqetësimi kryesor në stinën e verës! Shpeshherë ambienti brenda shtëpisë është më i nxehtë se ai jashtë dhe krahas kondicionerëve, ka...

Një tjetër rast pozitiv në radhët e politikanëve të Kosovës

Një tjetër politikan nga Kosova ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Bëhet fjalë për ish-ministrin e Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku nga radhët e LDK-së. Lajmin e ka...