E mërkurë, 28 Tetor, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

Todi Gjini

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta trajneri i njohur

Ish-volejbollisti dhe ish-trajneri i Apolonisë, Todi Gjini është ndarë nga jeta në moshën 82 vjeçare. Gjini ka qenë një nga iniciatorët e volejbollit në...

Të fundit

Mediat greke: Tirana po “varros” vrasjen e Katsifas

Mediat greke e cilësojnë si një lojë me familjen e viktimës dhe Athinën, çështjen e vrasjes së Konstantinos Katsifas. Sipas Protothema.gr, 35-vjeçari humbi jetën në rrethana...

Shifra alarmante, OBSH: Rreth 3 milionë raste të reja me Covid-19 në një javë

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se një numër rekord prej 2.8 milionë rastesh të reja me COVID-19 janë raportuar në mbarë botën gjatë shtatë...

Kryemadhi: Rama gjeti kohën për të shkuar në Liban por jo për naftëtarët

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e...

Çfarë do të na sjellë Jozefina Topalli në politikë?

Nga Mentor Kikia Çfarë do të na sjellë Jozefina Topalli në politikë? Unë kam respekt për Jozefina Topallin. Nuk kam njohje të drejtëpërdrejtë, mbaj mend ta...

Klubi italian në kolaps, 29 të prekur me Covid-19

Situatë e rënduar paraqitet te ekipi italian i Reggiana për shkak të Covid-19. Skuadra ku aktivizohet edhe futbollisti shqiptar Arlind Ajeti po kalon një periudhë...