E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

shqiperi

Rikthehet i nxehti përvëlues, nesër temperaturat do të shkojnë deri në 35°C

Vala e të nxehtit ka mbërthyer edhe Shqipërinë. Për nesër nuk priten reshje në të gjitha qarqet. TEMPERATURAT Nesër (e martë, dt. 30) temperaturat minimale dhe maksimale...

“S’ka më vend për interpretime”, Meta del me mesazhin e fortë

Presidenti Meta është shprehur se duhet të nisë menjëherë zbatimi i rekomandimeve të Komisionit të Venecias. Ai ka përcjellë një reagim pas intervistës së...

“Për të gjithë ‘mjekët’ e politikës e ‘politikanët’ e mjekësisë”, Manastirliu ‘godet’ sërish

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, mjaft e shqetësuar për situatën në vend e po kështu në lidhje me lajmet keqdashëse, ka përcjellë disa mesazhe...

Greqia vendos të hapë kufirin me Shqipërinë, publikohet data

Greqia ka vendosur që të hapë kufijtë me Shqipërinë. Ndërkohë është bërë publike edhe data kur do hapen kufijtë... 1 korrik. Zëdhënësi i qeverisë greke Stelios...

Një tjetër pacient humb jetën nga koronavirusi, shkon në 56 numri i viktimave

Një tjetër pacient ka humbur jetën ditën e sotme nga koronavirusi në Shqipëri. Bëhet fjalë për një 70-vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej...

VIDEO/ Meta përkujton rikthimin e Familjes Mbretërore shqiptare në Atdhe

Presidenti Ilir Meta ka rikujtuar rikthimin në atdhe të familjes mbretërore, pas 63 vitesh mërgimi të detyruar. Kreu i shtetit ka publikuar në Facebook një...

Situata vijon të jetë shqetësuese në Shqipëri, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata vijon të jetë shqetësuese në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 2 persona nga...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Territori shqiptar mbetet me mot të qëndrueshëm në orët e para të ditës. Vranësirat do të sjellin reshje shiu gjatë mesditës dhe pasdites në zonat...

“Nga 17 maji gjendja është përkeqësuar me 24%”, Et’hem Ruka jep alarmin

Prof. Dr. Et’hem Ruka shpreh shqetësimin në lidhje me situatën me pandeminë, ku shifrat e të prekurve janë në trend rritës. Në shenjë këmbane...

Hapen 28 qendrat shëndetësore verore/ Manastirliu: Sezon turistik i sigurt (VIDEO)

Në një kohë kur numri i pacientëve të infektuar po rritet ndjeshëm, në pikëpyetje ishte dhe sezoni veror. Por ministrja Manastirliu garanton qytetarët se...

Të fundit

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët gjatë verës, pa shumë kosto

Temperaturat e larta mbeten shqetësimi kryesor në stinën e verës! Shpeshherë ambienti brenda shtëpisë është më i nxehtë se ai jashtë dhe krahas kondicionerëve, ka...

Një tjetër rast pozitiv në radhët e politikanëve të Kosovës

Një tjetër politikan nga Kosova ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Bëhet fjalë për ish-ministrin e Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku nga radhët e LDK-së. Lajmin e ka...