E shtunë, 30 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

shqiperi

“Koronavirusi po mundet, por nuk është asgjësuar”, Manastirliu shpërndan videomesazhin e mjekut

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video-mesazh të njërit prej mjekëve, i cili po i shërben personave të prekur me koronavirus në...

Riatdhesimet/ Ja data dhe oraret kur mund të udhëtoni nga Parisi në Shqipëri

Ambasada franceze në Shqipëri ka publikuar sot datën dhe oraret e fluturimeve për riatdhesimet nga Franca në Shqipëri. “Për të gjithë të interesuarit, bëjmë me...

Ish-eurodeputeti Fleckenstein, merr postin e rëndësishëm në Shqipëri: Pres bashkëpunim

Pas emërimit si këshilltar i kryetarit të Kuvendit, Knut Fleckenstein ka shprehur lumturinë që Shqipëria po punon në rrugën drejt BE-së. "I lumtur që filluat...

Lëkundje tërmeti me magnitudë 3.2, epiqendra afër Tiranës

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë paraditen e sotme në vendin tonë. Tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës rihter është regjistruar në orën 10:18...

Rama publikon videon mbresëlënëse

Kryeministri Rama, në kuadër të Ditës Botërore të Biodiversitetit, ka ndarë në rrjetet sociale një video mbresëlënëse nga pasuritë natyrore që ofron Shqipëria. MIRËMËNGJES😊 me disa...

Brataj i shqetësuar, çfarë pritet të ndodhë në fund të këtij muaji

Kreu i Urgjencave Kombëtare, Skënder Brataj, u shpreh i shqetësuar se njerëzit nuk po respektojnë rregullat e distancimit fizik. Pandemia nuk është zhdukur, e...

Tërmet me magnitudë 5.8 në Detin Mesdhe, lëkundjet ndihen në Gjirokastër e Vlorë

Gjatë mesnatës ka rënë një tërmet në Detin Mesdhe, me magnitudë 5.8 të shkallës rihter. Tërmeti kishte thellësi 10 kilometra dhe epiqendra ishte 240 km...

Përfaqësuesja e OBSH-së në Shqipëri: Masat e marra nga qeveria ulën numrin e viktimave

Përfaqësuesja e OBSH-së në Shqipëri, Bettina Menne shprehet se vendi ynë ka pasur më pak të vdekur nga koronavirusi në krahasim me shumë vende...

Hapja e turizmit në Shqipëri, Yuri Kim takon ministrin Klosi

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Turizmit, Blendi Klosi. Përmes një postimi në Twitter, Kim tregon...

COVID-19/ SHBA ndihmon sërish Shqipërinë

SHBA ka ndihmuar sërish Shqipërinë në luftën e saj ndaj COVID-19. Ambasadorja Yuri Kim përmes një postimi në Twitter bëri me dije se Shtetet e...

Të fundit

Konkurrencë e fortë për videot virale, sulmohet TikTok-u

TikTok-u, aplikacion për shpërndarjen e videove në internet, kryeson për momentin. Ky aplikacion shkarkohet dhe përdoret me ritme të shpejta në mbarë botën, nga...

Ngërçi fallco për reformën zgjedhore në pritje të “pazarit”

Nga: Mero Baze Reforma zgjedhore duket se ka hyrë në ngërç jo për shkak të ndonjë problemi serioz rreth rekomandimeve të OSBE/ODIHR, por për shkak...

 ‘Pashalimani’ do i jepej Turqisë?/ Ja çfarë thotë Ministria e Mbrojtjes

Një ditë më parë, mediat greke dhanë alarmin duke shkruar se kryeministri Rama ishte i gatshëm t’i jepte Turqisë bazën e Pashalimanit, për ta...

Trump merr vendimin e madh, ndërpret marrëdhëniet me OBSH-në

Pas një sërë përplasjesh me OBSH-në, presidenti amerikan Donald Trump ka marrë vendimin final, duke shkëputur marrëdhëniet. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

‘Godet’ Kim Mehmeti: Rilindasit do heqin plisin, tangat do i bëjnë veshje kombëtare

Publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka analizuar zhvillimet që kanë ndodhur këto ditë. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se...
WhatsApp KONTAKTO TT