E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

Porto Romano

Rrëzohen dy dekretet e Metës me ndihmën e votave të opozitës

Mazhoranca ka rrëzuar me ndihmën e votave të opozitës së re, dy dekrete të presidentit Ilir Meta. Konkretisht, janë rrëzuar dekretet që kanë të bëjnë...

Kthimi i dy ligjeve në Kuvend/ Meta tregon arsyet

Presidenti Ilir Meta ka treguar se pse vendosi të kthejë në Kuvend, ligjet për aktivitetet e turizmit detar dhe atë të koncesionit të Porto...

Meta ktheu ligjin për portin e “Porto Romanos”/ PD: Ishte vendim i drejtë

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit Meta, i cili ktheu sot për rishqyrtim ligjin për ndërtimin e portit të Hidokarbureve në...

Meta kthen në Kuvend ligjin për portin e ri në Porto Romano

Presidenti Ilir Meta ka kthyer një tjetër ligj të miratuar nga shumica parlamentare, atë për koncesionin në Porto Romano. Bëhet fjalë për ligjin “Për miratimin...

Beqaj tregon pse abstenoi për koncesionin e Porto Romanos

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka folur në lidhje me koncesionin e Porto Romanos, që u votua ditën e enjte në Kuvend. I ftuar në...

“Po i kthejmë shpinën shqiptarëve”/ Bushati del kundër kontratës koncesionare tek Porto Romano

Ish-ministri i jashtëm, Ditmir Bushati ka dalë kundër votimit të kontratës koncesionare për një port MBM në Porto-Romano të Durrësit. Gjatë fjalës së tij në...

EMRI/ Iu përmbyt varka, gjendet i pajetë peshkatari pas 10 ditësh

Gjendet pas disa ditë kërkimesh trupi i pajetë i peshkatarit të mbytur në Durrës. Ai u shpall i humbur më 1 mars, kur varka e...

Gati projekti, Rama tregon si do të transformohet “Porto Romano” (VIDEO)

Që në ditët e para pas tërmetit kryeministri Rama bëri me dije se po punohet me intensitet për rindërtimin e plotë të zonave dhe...

25-vjeçarja u arrestua për përhapje paniku/Dom Gjergj Meta: Të lirohet menjëherë

Dom Gjergj Meta ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të 25-vjeçares Xhuljana Aliaj. Sipas policisë, kjo e fundit u arrestua ditën e sotme nën akuzën...

Goditi turistët spanjollë, policia arreston pronarin e lokalit

Pas dhunës së ushtruar ndaj disa turistëve spanjollë, policia njofton se ka arrestuar shtetasin M.K., 51 vjeç, banues në Sarandë. Ditën e djeshme, në lokalin...

Të fundit

Tajvan, prodhohet roboti që kryen 2 mijë teste virusi në ditë

Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë teste të...

Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje

Kreu i PAA Agron Duka tha sot në emisionin Arena se kryeministri Rama si politikan nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes...

Britani e Madhe, doktorët me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore

Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kostumin e parë fluturues në botë...

Tremujori i dytë, ekonomia në Shqipëri bie me 10%

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Nuk ndalet Inter, 9 gola në 2 ndeshje

Inter ka shpartualluar në ndeshjen e dytë Beneventon dhe ka fituar 2-5 në transfertë ndaj Beneventos dhe bashkë me sfidën ndaj Fiorentinës ka shënuar...