E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

ilir meta

Përplasja e policisë me bizneset/ Meta: Vlora s’e meriton një trajtim të tillë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas përplasjes së punonjësve të policisë dhe pronarëve të bareve e restoranteve në zonën e Lungomares, teksa...

Fabula e dështuar e Berishës dhe Metës me armiq imagjinar

Nga Alfred Peza Liderët politikë kur nuk ia dalin dot të mbrohen me prova ndaj akuzave që u bëhen, shpikin fabula me armiq imagjinarë, duke...

Dhuna e Policisë Bashkiake ndaj të moshuarit/ Meta: Dënoj sjelljen e tyre

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas skandalit të ndodhur në kryeqytet, ku disa punonjës të Policisë Bashkiake, dhunuan një të moshuar i...

Skandali me djegien e plehrave, Meta: Krim mjedisor, të reagojë drejtësia

Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka konsideruar si të papranueshme dhe të dënueshme ligjërisht, situatën e rëndë mjedisore përgjatë bregdetit të Adriatikut, ku...

Kur amerikanët s’kanë kohë të takojnë Ilir Metën

Nga Skënder Minxhozi Ka raste kur në një vizitë nga larg, mesazhi të mos jetë i fshehur në atë që thuhet, por në atë që...

Vatra e zjarrit në Malin e Tomorrit/ Meta: Po ndjek me shqetësim situatën

Presidenti i Republikës Ilir Meta, u shpreh i shqetësuar në lidhje me përhapjen e vatrës së zjarrit në Malin e Tomorrit, dhe se po...

Presidenti Meta: Kurrë më votime moniste në Shqipëri! 35 bashki me 1 kandidat

Presidenti Meta ka postuar në facebook një video ku jepen fakte për zgjedhjet e fundit lokale në vend. Në video thuhet se në 35...

Gjykata Kushtetuese si pasqyrë e dëshirave të Ilir Metës

Nga: Alfred Peza E vetmja hallkë e sistemit të ri të drejtësisë që po çalon, duke mos dhënë shenjat se do ngjitet shpejt në lartësinë...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

Vendimi i Holandës për negociatat/ Meta: Të plotësojmë të gjitha kushtet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndtur vendimin e Parlamentit të Holandës për mbajtjen sa më parë të Konferencës së Parë Ndër-Qeveritare, mes Bashkimit...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...