E martë, 26 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

forcat ushtarake

“Në mbrojtjen e popullit nga tradhtarët”/Rama shpërndan videon nga aksioni i ushtrisë

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video nga aksioni i përditshëm tashmë i ushtrisë në rrugët e Shqipërisë, për të siguruar respektimin...

Tensionet SHBA-Iran/ Gjermania tërheq një pjesë të forcave nga Iraku

Mediat e huaja bëjnë me dije se Gjermania do të tërheqë një pjesë të trupave të saj nga Iraku. Ky vendim është marrë për shkak...

Të fundit

Lëvizja Vetëvendosje kërkon mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar të martën se kryetari i Qendrës së saj në Podujevë, Bajram Ajeti ka dorëzuar në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ) kërkesën...

‘Aman sa turp, ma jep atë gjobën e të iki’, konkurrentja e ‘Përputhen’ përplaset me policinë

Në studion e “Shqipëria Live” në Top Channel, ishte e ftuar protagonistja e rubrikës "Përputhen”, Margaret. Modelja ka patur një incident me blutë e...

Kur “Othello” i Shekspirit do të shfaqej për herë të parë në Teatrin Kombëtar

Nga Aurenc Bebja “Paris-presse” ka botuar, të shtunën e 20 dhjetorit 1952, në faqen n°7, një shkrim në lidhje me shfaqjen “Othello” të Shekspirit në...

AKU inspekton 484 biznese, gjobiten 2 prej tyre

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ditën e sotme ka kryer 484 inspektime të bizneseve ushqimore dhe ka gjobitur 2 prej tyre. Raportohet se bizneset e gjobitura...

Meta, Basha e Rama ‘ulen’ së bashku për birra (FOTO)

Bizneset çdo ditë e më shumë po ankohen për pasojat që ka lënë pandemia. Fundjavat janë gjithmonë të bllokuara, duke ndikuar gjithmonë e më...
WhatsApp KONTAKTO TT