E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

energjia

Moti i keq godet rrjetin elektrik në Shqipëri, fshatrat në terr të plotë

Rrjeti elektrik i shpërndarjes ka pësuar defekte të shumta, si pasojë e motit të keq me reshje bore dhe erë të fortë. Për pasojë,...

OSHEE reagon për ndërprerjen e energjisë në zonën e Astirit

OSHEE ka reaguar pas pretendimeve të protestuesve në zonën e Astirit, se punonjës të Bashkisë po heqin shtyllat elektrike, për të ndërprerë energjinë. Në njoftimin...

Nesër do ndërpritet energjia në disa zona në kryeqytet

Disa zona të Tiranës gjatë ditës së nesërme do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak  të punimeve, të cilat do të kryhen...

Lushnje/ I presin dritat, rikthehet energjia në banesën e vajzës me astmë

Pas dramës që ka pllakosur në familjen Dervishi, ku varfëria është ulur këmbëkryq, OSHEE ka marrë masat, duke rikthyer energjinë brenda 24 orëve pas...

Kontrata e re e OSHEE-së/ Matja një herë në tre muaj

Parlamenti i ka lënë si detyrë për këtë vit ERE-s dhe OSHEE-së, që të nisin procedurat, për të mundësuar mënyrën e re të faturimit....

Energjia e trupit tuaj mund të karikojë celularin

Të kësh në dispozicion një karikues baterie nuk mund të jetë më një problem, për të karkikuar celularin do të mjaftojë të lëvizësh gishtat...

Energjia me rritje, nafta lë në rrugë 1200 naftëtarë

Nafta duket të jetë sektori ku Shqipëria ka bërë më pak përparim lidhur me përafrimin  e legjislacionit dhe plotësimin e detyrave të lëna nga...

Energjia shqiptare si “plaçkë” suksesi;Gjiganti grek s’i reziston dot

Fusha e energjisë në Shqipëri po shihet me interes të madh nga kompanitë e Greqisë, ndërsa Korporata Publike e Energjisë greke, po mendon për...

Punime në nënstacionin e Kasharit, ndërpritet energjia në Yzberisht

Zona e Yzberishtit do të mbetet pjesërisht pa energji elektrike, konkretisht nga ora 10:00 deri në 12:30. Sipas OSHEE, shkak i ndërprerjes janë punimet në...

Serbia përfiton miliona euro nga energjia e Kosovës

Kosova humb miliona euro në vit për shkak të moszbatimit të marrëveshjes për energjinë, të nënshkruar në vitin 2013 ndërmjet përfaqësuesve të Prishtinës dhe...

Të fundit

Fituesja e Çmimit Nobel për Paqe dënohet me 4 vite burg

Udhëheqësja e rrëzuar e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, është dënuar me katër vjet burg, i pari në një seri vendimesh që mund ta...

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...