E martë, 24 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

delegacioni

Paketa “Anti-shpifje”/ Delegacioni i Venecias zbarkon në zyrën e Metës

Delegacioni i Komisionit të Venecias pritet të zbarkojë ditën e sotme në zyrën e presidentit Meta. Të dërguarit e këtij komisioni do të mbledhin faktet...

Delegacioni i Venecias zbarkon në Tiranë, ja axhenda

Delegacioni i Komisionit të Venecias pritet të zbarkojë në Tiranë në datat 9-12 shkurt 2019. Mësohet se vizita e tyre do të zhvillohet në kuadër...

Votimi në Kuvend/ Delegacioni i BE: Presim krijimin e një Gjykatë funksionale

Delegacioni i BE përshëndet procesin e votimit që u bë sot në Kuvend për dy anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese. Përmes një postimi në...

Meta pret delegacionin e Venecias, zbardh detaje nga takimi

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me takimin që zhvilloi ditën e sotme me katër përfaqësuesit e Komisionit të Venecias, në ditën e parë...

Basha pret delegacionin Amerikano-Hebraik: Do vazhdojmë betejën

Kreu i PD-së Lulzim Basha ditën e sotme ka takuar një delegacion të Komunitetit Amerikano-Hebraik, të kryesuar nga Drejtori Ekzekutiv David Harris. Në njoftimin...

Meta priti në një takim delegacionin e SHBA, ja për çfarë diskutuan

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta priti sot një delegacion me përfaqësues të stafeve drejtues të Senatit e Kongresit Amerikan, si dhe të Këshillit...

Delegacioni i lartë i SHBA-së takime me liderët në Tiranë

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me delegacionin e Kongresit Amerikan dhe Këshillin e Atlantikut. Më herët ky delegacion pati një takim me presidentin...

“Edhe nëse provokohen…”, delegacioni i BE apel policisë dhe opozitës

Pak orë para fillimit të protestës së radhës kombëtare të opozitës së bashkuar, delegacioni i Bashkimit Evropian ka dalë me një thirrje për të...

Delegacioni BE i përgjigjet Metës: Reforma në drejtësi, prioritet për çdo politikan

Presidenti Ilir Meta u shpreh i shqetësuar me argumentin e dhënë për mospjesmarrje nga EURALIUS, misioni i BE për asistencë në reformën në drejtësi,...

“Delegacioni i PE i njëanshëm”, qytetarët: Opozita është kundër integrimit në BE (VIDEO)

Ndërkohë që në muajin qershor pritet të jepet vendimi në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian, situata politike në vend...

Të fundit

Video/ Mesfushori shqiptar, Qazim Laçi protagonist në kampionatin francez

Pas performancës mjaft të mirë me Kombëtaren, mesfushori Qazim Laçi, ka qenë protagonist edhe në ndeshjen e kampionatit të zhvilluar ditën e sotme. Futbollisti dibran...

Bill Gates: Të gjitha vaksinat anti-covid do të jenë gati deri në shkurt 2021

Miliarderi Bill Gates ka treguar pozitivitetin e tij në lidhje me vaksinat anti-Covid që janë krijuar. Ai është shprehur se pothuajse të gjitha vaksinat anti-Covid...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Meta i ashpër me Ramën: Kush të pengon të shtosh buxhetin për shëndetësinë?

Duke folur për situatën aktuale me krizën e shkaktuar nga koronavirusi në vend, Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se detyra e tij...

Gjirokastra krijon klub të ri, Bashkia merr sërish në përdorim stadiumin

Lajme të mira nga Gjirokastra për sa i përket futbollit. Pas situatës kaotike që solli edhe falimentin e Luftëtarit, i cili këtë sezon nuk merr...