E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

dëbore

Reshje shiu e dëbore në të gjithë vendin, moti përmirësohet nesër

Sot pasdite (e martë, dt. 14) priten reshje të dobëta, ose lokalisht të dobëta në të gjitha qarqet. Reshjet në lartësitë mbi 600 m...

Stuhi e rrebeshe shiu, dëborë/ Moti vijon të na surprizojë, çfarë pritet gjatë javës

Ky muaj do jetë me temperatura më të larta se vlerat normale, ku do ketë më shumë ditë me diell dhe shumë pak ditë...

Moti bën kthesë të papritur, priten reshje shiu e dëbore

Sot pritet që të ketë një përkeqësim të kushteve atmosferike, por nuk do të mungojnë edhe orët me diell. Moti do të jetë me vranësira...

Harrojeni diellin, nesër pritet dëborë

Sot deri në orët e para të pasdites (e mërkurë, dt. 01) priten reshje mesatare në qarqet Dibër, Korçë, Gjirokastër dhe lokalisht mesatare në...

Rikthehet dimri, trashësia e dëborës në Peshkopi shkon në 19 cm (VIDEO)

Një dimër i dytë është për Peshkopinë, duke zbardhur të gjithë zonën. Shqipëria është zgjuar mes reshjeve të dëborës dhe motit me shi. Paraditen e...

Moti për sot/ Ja ku do bjerë dëborë

Sot pasdite (e martë, dt. 31) dhe nesër (e mërkurë, dt. 01), priten reshje të dobëta deri mesatare në qarqet Dibër, Korçë, Vlorë dhe...

Keni bërë plane për sot? Ulje temperaturash e dëborë

Mëngjesi i sotëm ka nisur me vranësira dhe reshje shiu, mirëpo vranësirat dhe reshjet do të vijnë duke u shtuar gjatë mesditës në zonat...

Reshje shiu dhe dëbore, njihuni me parashikimin e motit për nesër

Gradualisht mbi vendin tonë po depërtojnë masat ajrore të paqëndrueshme, të shoqëruar me erë hera-herës të vrullshme, më e theksuar përgjatë vijës bregdetare. Orët...

‘Tërbohet’ moti, ja zonat ku sot do të ketë reshje dëbore 

Sot do të jenë prezente reshjet e dëborës në verilindje dhe juglindje të vendit. Temperaturat do të luhaten nga -3°C në 15°C. “Ditën e shtunë,...

Reshje shiu dhe dëbore, njihuni me parashikimin e motit për nesër

Sot pasdite (e enjte, dt.20) dhe nesër (e premte, dt.21) priten reshje të dobëta në qarqet Tiranë, Elbasan, Fier, Berat, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër,...

Të fundit

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...

I zaptoi tokën dy vëllezërve të tij dhe i rrahu, arrestohet 43-vjeçari

Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar tre persona, pasi akuzohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Shtetasi A. I., 43 vjeç, pas...

Paketa bilionëshe e Ursula von der Leyen

Të paktën 1000 miliardë euro do të mobilizojë presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen për rindërtimin pas krizës së Coronës. KE kërkon...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

“Më i madhi në rajon”/ Rama tregon projektin që do të ndërtojë kompania franceze

Kryeministri Edi Rama bën me dije se kompania franceze “Voltalia as” është fituese e ankandit ndërkombëtar për parkun fotovoltaik të Karavastasë. Kreu i qeverisë e...
WhatsApp KONTAKTO TT