E shtunë, 31 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

Byroja Kombëtare e Hetimit.

Gara për hetues në BKH: Aplikuan mbi 650 kandidatë

Ditën e djeshme u mbyll afati për aplikimet për hetues në Byronë Kombëtare të Hetimit. Drejtuesja e këtij institucioni, Aida Hajnaj falenderoi të gjithë kandidatët...

Byroja Kombëtare e Hetimit hap aplikimet për hetuesat e rinj, ja si mund të bëheni pjesë

Byroja Kombëtare e Hetimit ka hapur fazën e aplikimeve për pozicionin e hetuesit në këtë instancë. Kjo ka ardhur pas takimit që Aida Hajnaj...

Aida Hajnaj merr detyrën si drejtuesja e parë e BKH-së/ Ambasada e SHBA-së: Një gur i rëndësishëm kilometrik

Aida Hajnaj do të marrë sot detyrën si drejtuesja e re e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Kjo është përshëndetur nga Ambasada Amerikane në Tiranë,...

EMRAT/ Kandidatët e BKH do përballen me “makinën e së vërtetës”

Tetë kandidatët për drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit, do ti nënshtorhet testit të Poligrafit, njohur si “makina e së vërtetes”. Ky test do...

Junçaj: SPAK-u do t’ua bëjë të vështirë zyrtarëve të përfshihen në korrupsion

Gjon Junçaj, prokurori federal amerikan që ndihmoi në kryerjen e reformës në drejtësi në Shqipëri, thotë se strukturat e reja anti-korrupsion, si SPAK-u dhe...

Kush janë 5 kandidatët që aplikuan për drejtimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit

SPAK ka bërë ditën e sotme publike listën e kandidatëve që kanë aplikuar deri më tani, për garën për postin e drejtuesit të Byrosë...

Ambasada Amerikane nxjerr videon: BKH do veprojë në mënyrë të ngjashme me FBI

Me anë të një videoje informuese, Ambasada Amerikane paralajmëron lidhur me mënyrën se si do të hetohet korrupsioni në nivele të larta dhe krimi...

Tetë prokurorët e parë të SPAK do të betohen sot te Presidenti

Tetë prokurorët e SPAK do të kryejnë betimin sot para Presidentit; duke i hapur rrugë kështu krijimit të Prokurorisë së Posaçme të Hetimit. Gjykata dhe...

“E ngjashme me FBI”/ Ambasada e SHBA-ve: Ja si BKH do hetojë korrupsionin (Video)

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka publikuar ditën e sotme një video informuese se si do të funksionojë Byroja Kombëtare e Hetimit. Në qartësimin e...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...