E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

Beirut

Një muaj pas shpërthimit tragjik, ushtria libaneze zbulon 4 ton nitrat amoniumi të fshehura në portin e Beirutit

Ka kaluar një muaj pas shpërthimit katastrofik në Beirut, që i mori jetën 190 personave dhe plagosi mijëra të tjerë. Së fundmi ushtria libaneze,...

Donatorët ndërkombëtarë premtojnë ndihmë pas shpërthimit në Beirut

Kombet e Bashkuara vlerësojnë se Libanit i duhen afro 117 milionë dollarë ndihmë urgjente pas shpërthimit në portin e qytetit më 4 gusht, nga...

158 viktima nga shpërthimi, protestuesit djegin Ministrinë e Jashtme në Beirut

Më datë 4 gusht një shpërthim i fuqishëm u regjistrua në Liban, ku për pasojë ndërruan jetë më shumë se 158 persona, ndërsa mbetën...

Papa Françesku dhuron 250 000 euro për Kishën libaneze

Më datë 4 gusht një shpërthim i fuqishëm u regjistrua në Liban, ku për pasojë ndërruan jetë të paktën 140 persona, ndërsa mbetën të...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...