E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

15 qershor

A do të rifillojë punën më 15 Qershor transporti publik apo jo

Transporti urban publik në të gjithë Shqipërinë nuk do të rinisë punën më 15 Qershor nëse nuk plotësohen katër kërkesat e operatorëve. Vendimi për mosnisjen...

Lleshaj paralajmëron policinë: Pas 15 qershorit jeni përgjegjës për çdo fidan kanabis

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi ditën e sotme se krerët e policisë, prefektët dhe çdo efektiv kanë detyrë mbarëvajtjen për organizimin e zgjedhjeve vendore...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...