E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

futbollisti

Futbollisti i Kombëtares / Laçi lë gjurmën e parë me Ajaccion, shënon supergol

Futbollisti i Kombëtares shqiptare të futbollit, Qazim Laçi ka shkëlqyer mbrëmjen e së shtunës me ekipin e Ajaccios. Mesfushori shqiptar ka shënuar një gol të...

Ish-futbollisti i Interit nuk pendohet që rrahu prindërit: Do të dal fitimtar!

Fredy Guarin është arrestuar nga Policia në Kolumbi për shkak të dhunës në familje. Ish-mesfushori i Interit kishte ushtruar dhunë mbi prindërit e tij, teksa...

Futbollisti i ‘Serie A’ i thyen nofullat ish-të dashurës, 20-vjeçarja e padit

Ish-futbollisti i Fiorentinës, Abdou Diakhate, është në telashe me policinë pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj të dashurës së tij. Vajza denoncoi rastin në fjalë...

As Messi, as Ronaldo! Ja kush është futbollisti më i pasur në botë

Futbollisti i njohur Cristiano Ronaldo është i pari ndër kolegët e tij që kap shifrën e 1 miliard eurove për pasurinë e tij, duke...

U infektua nga koronavirusi, futbollisti i njohur rezulton pozitiv edhe pas 6 javësh

Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala po përballet me një makth të vërtetë, teksa 6 javë më vonë pasi u konfirmua me koronavirus ai nuk është...

Koronavirusi/ Sulmuesi i Tottenham do të futet në karantinë

Përhapja e shpejtë e koronavirusit po përhap një panik në rang global, teksa mbi 85 mijë  persona janë prekur nga ky virus. Shtetet nga e...

Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta legjenda e kombëtares italiane

Ka ndërruar jetë ditën e sotme legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi. Mediat italiane bëjnë me dije se që prej vitit 2018, Anastasi vuante...

La bashkëshorten dhe 3 fëmijët, futbollisti brazilian lidhet me mbesën e gruas

Sulmuesi brazilian, Givanildo Vieira de Souza, i njohur ndryshe me nofkën ‘Hulk’ është vënë në qendër të vëmendjes kohët e fundit, sa i përket...

“Nuk është më i miri në histori”, Ronaldinho godet Lionel Messin

Futbollisti i njohur brazilian, Ronaldinho ka folur për të gjashtin “Top të Artë” që ka fituar Lionel Mesi. Në një prononcim për mediat e huaja,...

“Na vendosën armën në kokë”, ish-lojtari i Juventusit tregon tmerrin e përjetuar

Ish-lojtari i Juventusit, Klaudio Markizio, ka folur për tmerrin e përjetuar disa ditë më parë, ku disa persona tentuan t’i grabisnin shtëpinë. Në një intervistë...

Të fundit

Napoli fiton pastër ndaj Fiorentinës, dhe nxjerr Juventusin jashtë Champions-it

Napoli ka arritur një fitore të vuajtur sot në javën e parafundit të Serisë A ndaj ekipit të Fiorentinës. Goli i parë erdhi në minutë...

Tiranë/ Motorristi godet kamionin tek Liqeni i thatë, dërgohet në spital

Tiranë/Informacion paraprak Në Unazë të Re, pranë Liqenit të thatë, mjeti motorr me drejtues shtetasin L. Dh., 23 vjeç ka goditur nga pas mjetin kamion...

Elbasan/ Basha: Elbasani tanimë njihet si kryeqyteti i krimit dhe jo i Normales

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh Elbasani tanimë njihet si kryeqyteti i krimit. Basha ishte sot në Elbasan në vazhdën e një...

Peru/ Pandemia shkakton një krizë të re: Mungesa e hapësirës për varreza

Mungesa e opsioneve për varrimet e të vdekurve vjen ndërsa vendi po përjeton periudhën e tij më vdekjeprurëse të pandemisë. Më shumë se 64,300...

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Gazeta prestigjoze Daily Mail ka komentuar qëndrimet e këngëtares shqiptare me dy standarde. Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren...