E martë, 2 Mars, 2021
18 C
Tirana

“Nuk është më i miri në histori”, Ronaldinho godet Lionel Messin

Futbollisti i njohur brazilian, Ronaldinho ka folur për të gjashtin “Top të Artë” që ka fituar Lionel Mesi.

Në një prononcim për mediat e huaja, Ronaldinho tha se nuk i pëlqen të flasë për Messin si më i miri në historinë e futbollit.

“Unë jam i kënaqur për Messin, sepse e kam mik, përveçse ka qenë një flamur i Barcelonës prej mëse një dekade. Por, jo. Nuk më pëlqejnë krahasimet, sepse është e vështirë të identifikosh se kush është më i miri në histori. Mos harroni se janë edhe Diego Maradona, Pele, Ronaldo… Nuk mund të them që Messi është më i miri në histori, por është më i miri i kohës së tij”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A është një makinë elektrike më e mirë për planetin?

Nga: Benjamin Plackett “Live Science” Cili është më i mirë për Tokën: një automjet elektrik aponjë automjet me karburant? Përgjigja për këtë pyetje mund të...

Arbitri mbylli ndeshjen, VAR ndërhyn dhe ndryshon rezultatin në minutën e 101

Një episod tejet i veçantë është regjistruar në kampionatit danez, në ndeshjen mes Kobenhagenit dhe Arahus. Ndeshja u mbyll në një barazim spektakolar 3-3, me...

Përshtypje nga takimi me 90-vjeçarin Gorbaçov dhe historia e Katovicës

Nga: Shpëtim Nazarko Kohë pas takimit me Gorbacovin në Terni të Italisë, shefi i Sant Egidios, Imzot Vincenzo Palia, më tregoi një copëz tjetër që...

Iu gjetën 250 mijë euro dhe 16 mln lekë, gjykata liron mjekun Edvin Prifti

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit, (GJKKO) ka liruar mjekun kardiolog të QSUT-së, Edvin Prifti. Apeli ka shfuqizuar vendimin e mëparshëm atë...

COVAX do të shpërndajë 237 milion doza vaksinash në 142 shtete

Përfaqësues të programit të ndarjes së vaksinave COVAX thanë të martën se do të shpërndajnë 237 milion doza të AstraZeneca në 142 vende deri...