E martë, 2 Mars, 2021
2 C
Tirana

Futbollisti i ‘Serie A’ i thyen nofullat ish-të dashurës, 20-vjeçarja e padit

Ish-futbollisti i Fiorentinës, Abdou Diakhate, është në telashe me policinë pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj të dashurës së tij.

Vajza denoncoi rastin në fjalë përmes një videoje në Facebook. Në video ajo thotë se u sulmua në një klub nate në Firence nga 21-vjeçari. Ky i fundit dyshohet se e ka goditur të renë me grusht dhe i ka thyer nofullën.

Avokati i 20-vjeçares, Francesco di Luciano, bën me dije se është ngritur një ankesë në Prokurori dhe hetimet po zhvillohen nga hetuesit e Firences. Ngjarja në fjalë ka ndodhur në natën midis 23 dhe 24 korrikut.

Për frakturën e nofullës, e reja u operua por do të duhet t’i nënshtrohet sërish një operacioni tjetër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...