E premte, 5 Mars, 2021
15 C
Tirana

Radhë në ambasadën shqiptare në Athinë/ Ministria e Jashtme del me njoftimin e rëndësishëm

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se shërbimet e ambasadës shqiptare në Athinë, ofrohen pa ndërprerje nga ora 08:00 deri në orën 20:00.

“Gjithkush duhet të respektojë rigorozisht orarin e lënë me konsullin për asistencën e kërkuar, për të garantuar shpejtësi, cilësi dhe siguri në marrjen e shërbimit, për veten dhe të tjerët”, shkruan MEPJ në Facebook.

Nga ana tjetër, ambasada shqiptare në Athinë thotë se shërbimet vazhdojnë edhe pas orës 19:00.

“Ora 19:23 dhe Ambasada vijon të ofrojë shërbime konsullore pranë zyrës konsullore, duke ofruar rreth 350 aplikime deri më tani, kryesisht aplikime për pajisje me Pasaportë dhe Kartë ID.

Lutemi të keni parasysh që Ambasada do të filloje të ofrojë shërbime pa ndërprerje nga ora 08:00 deri në orën 20:00.

Kërkojmë mirëkuptimin e qytetarëve që, nga e hëna dt. 03.08.2020, të respektojnë oraret e caktuara për takim, për të evituar radhë të gjata dhe garantuar shpejtësi dhe cilësi në shërbim”, shkruan ambasada.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një portret i paautorizuar për historianin Marenglen Kasmi

Nga: Xhevdet Shehu Nuk e kisha njohur më parë Marenglen Kasmin. Kur ndaj Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe dëshmorëve të saj u ndërmor një sulm i...

Shumica duan largimin e tij/ 70 % e qytetarëve të Tiranës kundër punës së Ramës

Në shumicë dërrmuese, qytetarët e Tiranës nuk e vlerësojnë punën që po bën Edi Rama. Sipas sondazhit të ‘Flame Tree Advisors’ në ‘Çim Peka LIVE’,...

Brenda vilës së Hoxhës, dhoma dhe shtrati ku diktatori ndërroi jetë

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve...

A rrezikohet Shqipëria nga tërmetet në Greqi? Përgjigjet sizmiologu i IGJEUM

Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në...

Italia bllokon dërgimin e vaksinave të AstraZenecas në Australi

Qeveria italiane ka bllokuar eksportin e vaksinës së AstraZenecas për në Australi. Përmes këtij vendimi është bllokuar dërgimi i 250.000 dozave të vaksinës, që janë...