E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

njoftim

Punime në rrjet/ OSHEE njofton se në cilat zona të Tiranës nuk do ketë energji nesër

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike(OSHEE) bën me dije se ditën e nesërme disa zona në Tiranë do të mbeten pa energji elektrike. OSHEE thekson...

Aeroporti “Nënë Tereza” bën njoftimin e rëndësishëm

Aeroporti “Nënë Tereza” TIA, njofton se ditën e sotme rifillojnë disa fluturime. Përkatësisht: Austria Airlines – Fluturimi nga Vjena mbërrin në 14.20 dhe niset në...

Shqiptarët e bllokuar në Greqi/ Rama jep lajmin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të rëndësishëm për shqiptarët që punojnë e jetojnë në shtetin grek. Përmes një postimi në Facebook, Rama bën...

Shtyrja e përgjigjeve për lotarinë, ambasada del me sqarimin e rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me vendimin e DASH për të shtyrë daljen e përgjigjeve për lotarinë amerikane. Përmes një postimi në...

Njihuni me parashikimin e motit për javën e ardhshme

Meteorologët kanë njoftuar se nga nesër do të nisin reshjet e shiut thuajse në të gjithë vendin. Për pasojë, temperaturat do të pësojnë një ulje...

OSHEE tregon si do faturohet muaji mars për abonentët në zonat e largëta

OSHEE ka njoftuar së fundmi se faturimi i energjisë elektrike për muajn mars për 368 mijë abonentë do të bëhet duke pasur si referencë...

Ambasada Shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët e bllokuar në Greqi

Për shkak të koronavirusit, shumë shtete kanë mbyllur kufijtë e tyre dhe kanë ndaluar qarkullimin, ndërkohë ka ende shqiptarë që kanë mbetur nëpër botë...

Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm për qytetarët e saj

Së fundmi, Ambasada Amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët e saj që duan të largohen nga Shqipëria. “Ju lutemi vini re se...

COVID-19/ Aeroporti “Nënë Tereza” njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Aeroporti “Nënë Tereza” njofton të gjithë qytetarët se duke filluar nga data 23 mars 2020 do të ndërpriten të gjitha fluturimet, përveç kompanisë “Air...

Nëse të skadon viza në këtë shtet evropian, penalizohesh

Të gjithë ata qytetarë që tejkalojnë periudhën e vizës afat-shkurtër në Danimarkë mund të penalizohen. Ministria e Jashtme përmes një njoftimi bën me dije për...

Të fundit

Pandemia/ Meta: Duhet një strategji e re dhe afatgjatë

Nisur nga shtimi i numrave të të infektuarve dhe të vdekurve si pasojë e COVID-19, presidenti Meta ka kërkuar një strategji të re për...

Gjykata e Posaçme rrëzon kallëzimin e djalit të Berishës ndaj Taulant Ballës

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kallëzimin e djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha për Taulant Ballën. Gjykata nuk ka dhënë asnjë argument në lidhje...

Fitoi mandatin e deputetes në Kroaci, Meta përgëzon Përlaskajn

Presidenti Ilir Meta ka uruar deputeten shqiptare nga Prizreni, Ermina Lekaj-Përlaskaj, pas fitores se mandatit të tretë të deputetes në Kroaci. Përmes një postimi në...

Java nis negativisht për të gjitha valutat e huaja. Forcohet monedha vendase

Monedha evropiane e ka nisur javën në rënie duke u blerë sot me 123.8 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë krahasuar me javën e kaluar, referuar...

BE nis bisedimet me Kosovën e Serbinë më 12 korrik

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, njofton se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Sipas tij,...