E hënë, 17 Janar, 2022
6.5 C
Tirana

As Messi, as Ronaldo! Ja kush është futbollisti më i pasur në botë

Futbollisti i njohur Cristiano Ronaldo është i pari ndër kolegët e tij që kap shifrën e 1 miliard eurove për pasurinë e tij, duke u bërë sportisti i tretë më i pasur në botë.

Mirëpo ai nuk është futbollisti më i pasur në botë, pasi ky titull i takon një tjetër lojtari.

Futbollisti më i pasur në të vërtetë është Faiq Bolkiah, pjesë e skuadrës së Leicester. Sulmuesi 22-vjeçar është djali i Princit të Bruneit Jefri Bolkiah dhe nipi i Hassanal Bolkiah, Sulltani i Bruneit.

Sipas mediave të huaja, pasuria e tij vlerësohet 18 miliardë euro, shifër tepër e lartë kjo krahasuar me 1 miliardë të Cristiano Ronaldos.

Ndërkohë i treti në listën e futbollistëve më të pasur është David Beckam me 400 milionë euro. I ndjekur nga argjentinasi Lionel Messi në vendin e katërt me 355 milionë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...