E hënë, 17 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

U infektua nga koronavirusi, futbollisti i njohur rezulton pozitiv edhe pas 6 javësh

Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala po përballet me një makth të vërtetë, teksa 6 javë më vonë pasi u konfirmua me koronavirus ai nuk është shëruar akoma.

Dybala ishte një nga të parët futbollistë të kampionatit italian të prekur nga Covid-19, menjëherë pas shokëve të skuadrës, Daniele Rugani dhe Blaise Matuidi.

Ishte vetë futbollisti që më 21 mars njoftoi se kishte rezultuar sërish pozitiv ndaj koronavirusit. Ndërsa sot El Chiringuito ka konfirmuar se për të 4-tën herë radhazi, sulmuesi argjentinas ka rezultuar pozitiv.

Edhe e dashura e tij, Oriana Sabatini ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Ndërkohë te klubi i Juventusit janë shqetësuar për këtë situatë dhe kanë kërkuar të tjera teste të imtësishme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...