E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

futbollisti

Merr dhuratë një biletë nga xhaxhai, futbollisti irlandez fiton lotarinë e jetës

Viti 2018 ka hyrë me shumë fat për mbrojtësin e skuadrës angleze të Preston, Kevin O’Connor. 22-vjeçari irlandez ka fituar 1 milionë paund me...

Kryefjala e Afrikës është Salah, kurorëzohet “Futbollisti i Vitit”

Mohamed Salah është shpallur fitues i çmimit të akorduar nga “BBC”, si “Futbollisti Afrikan i Vitit”. Egjiptiani ka pasur një vit mjaft të suksesshëm...

Futbollisti i Romës përfshihet në një aksident të rëndë

Diego Perotti ishte i lënduar dhe nuk pritej të luante ndeshjen e sotme ndaj Spalit. Sulmuesi argjentinas nuk ishte grumbulluar fare nga Eusebio Di...

Messi rinovon me Barcelonën dhe bëhet futbollisti më i paguar (Foto)

Lionel Messi ka rinovuar kontratën me Barcelonën, duke e rinovuar atë deri në moshën 34-vjeçare. Pas këtij rinovimi ylli argjentinas është ngjitur në majën...

Ja kush është futbollisti më i mirë sipas Tottit

Legjenda e Romës, Francesco Totti, ka treguar favoritin kryesor të këtij sezoni për çmimin për lojtarin më të mirë që jepet nga FIFA, i...

Valon Ahmedi: Mezi po pres të vesh fanellën kuqezi

Valon Ahmedi, një nga tre futbollistët që u zgjodh nga Christian Panucci, është shprehur se ka bërë një zgjedhje me zemër për Shqipërinë, duke...

Xhaka shpallet futbollisti i vitit në Zvicër, Shaqiri fiton çmimin për golin më të bukur

Futbollisti me orgjinë shqiptare, Granit Xhaka është fituesi i çmimit për futbollistin më të mirë të vitit nga “Swiss Football Awards”, raporton albinfo.ch. Xhaka  gjatë...

Futbollisti i Tiranës transferohet në Spanjë, i rrit të ardhurat bardhebluve

Mesfushori kongolez i Tiranës, Merveille Ndockyt, ka firmosur për ekipin e Getafes në Spanjë, që është rikthyer në La Liga këtë sezon. Talenti 19-vjeçar pritej...

Të fundit

Tiranë/ Makina përplas 10-vjeçaren te bulevardi “Gjergj Fishta”

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në kryeqytet. Një mjet ka përplasur një fëmijë 10 vjeç, në bulevardin “Gjergj Fishta”. Burime zyrtare njoftojnë se...

“Dielli do të ndriçojë për të gjithë shqiptarët!”, Meta del me mesazhin e fortë (VIDEO)

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta thotë se është momenti për të reflektuar mbi domosdoshmërinë për t'i dhënë frymëmarrje këtij...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/Përplasen tre makina, plagosen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në këtë aksident janë përplasur tre mjete dhe për pasojë janë plagosur dy...

Një breshkë e rrallë gjendet në brigjet e Himarës

Një breshkë mjaft e rrallë Caretta Caretta, është gjetur mëngjesin e sotëm në brigjet e Himarës. Ajo ka pësuar dëmtime, si pasojë e përplasjeve...