E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Futbollisti i Kombëtares / Laçi lë gjurmën e parë me Ajaccion, shënon supergol

Futbollisti i Kombëtares shqiptare të futbollit, Qazim Laçi ka shkëlqyer mbrëmjen e së shtunës me ekipin e Ajaccios.

Mesfushori shqiptar ka shënuar një gol të shkëlqyer për ekipin e tij në ndeshjen ndaj Chamois Niortais.

Laçi, i cili aktivizohet në radhët e ekipit të Ajaccio, në Ligën e dytë franceze ka realizuar nga jashtë zonës me të majtën e tij golin e tretë të ndeshjes, duke vulosur shifrat 3-0.

Ky ishte edhe goli i parë për Qazim Laçin me ekipin francez.

Ai e nisi ndeshjen që nga minuta e parë dhe u zëvendësua në minutën e 85-të, duke zhvilluar një ndeshje mjaft të mirë, me një gol të shënuar dhe duke qenë i saktë në 69.4% të pasimeve, e duke u vlerësuar me notën 7.6 nga uebsajti i specializuar për statistikat, SofaScore.

Laçi ka luajtur deri tani 31 ndeshje me Ajaccion, 29 nga të cilat i ka nisur si titullar./fshf.org/

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...