E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

manchester city

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Mançester Sitit dhe Aguero ndahen këtu, tentojnë vitin tjetër pa njëri-tjetrin

Disa vjet më parë Agüero tha se do të qëndronte tek Siti derisa të fitonte finalen e Ligës së Kampionëve. Ajo thënie erdhi në një...

Champions/ Një ditë para finales, gjithçka duhet të dini mbi përballjen

Përballja në finalen e Champions League midis Mançester Sitit dhe Çelsit mbetet e vështirë për t’u parashikuar. Siti ka fituar titullin në kampionatin e përbashkët...

Champions League në rrezik, UEFA heton Manchester City-n

Prestigjozja britanike “Daily Mail’, ka raportuar se UEFA ende nuk e ka mbyllur hetimin për sa i përket Fair Play Financiar të shkelur nga...

Champions/ Mançester Siti – Dortmund, Guardiola kërkon gjysmëfinalen e parë

Një vështrim mbi ndeshjet e së martës në takimet e para të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve: Siti - Dortmund Pjesa më e madhe e fokusit...

Premier League, Chelsea do bomberin Kun Aguero për sulmin

Sergio Aguero është një objektiv i mundshëm për Chelsea-n. Për sulmuesin e Manchester City-t thuhet se do që të qëndrojë në Premier League edhe...

Anglia sot vakët me ndeshje, Ançeloti pret Guardiolën në FA Cup

Në Angli sot ishin programuar për t’u luajtur katër takime, 2 prej tyre në Fa Cup dhe dy prej tyre në kampionat. Duke pasur...

Champions / Hidhet shorti, Reali pret Liverpulin, përsëritet finalja e vjetshme

Sapo u hodh, në orën 12:00 në mesditë,  shorti per çerekfinalet e UEFA Champions League. Ndeshjet e para luhen më 6 dhe 7 prill ndërsa...

Live / Mbyllen dy sfidat e Championsit, nuk ka surpriza

22:52 Benzema, Ramos dhe Asensio i japin Realit fitoren në shtëpi ndaj Atalantës dhe bëhen ekipi i 6-të çerekfinalist i Ligës së Kampionëve. 22:51 Siti...

Live / Luhen dy sfidat e Championsit, Ramos shënon nga penalltia

22:17 Reali hipotekon kalimin e turit, Ramos kthen në gol penalltinë e fituar nga Vinicius 21:45 mbyllen pjesët e para, Reali dhe Siti drejt fazës...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....