E mërkurë, 13 Tetor, 2021
14.7 C
Tirana

Anglia sot vakët me ndeshje, Ançeloti pret Guardiolën në FA Cup

Në Angli sot ishin programuar për t’u luajtur katër takime, 2 prej tyre në Fa Cup dhe dy prej tyre në kampionat. Duke pasur parasysh se ndeshja e kampionatit e caktuar për sot në orën 16:00 mes Totenhemit të Murinjos dhe Sauthemptonit nuk do të luhet pasi këtë të fundit janë po sot në transfertën e FA Cup ndaj ‘qershive’ të Bërnmuthit. Ja cilat do të jenë tre ndeshjet e mbetura:

18:00 Everton – Mançester Siti FA Cup

Mançester Siti do të vazhdojë kërkimin e ‘pokerit’ të trofeve në atë që do të ishte një arritje e jashtëzakonshme kur të vizitojë Evertonin e Karlo Ançelotit në çerekfinalen e sotme në FA Cup.

Skuadra e Pep Guardiolës ka një epërsi prej 14 pikësh në krye të renditjes së Premier League-ës dhe kaloi këtë mesjavë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, por janë një hap larg një udhëtimi tjetër (do të luajnë ndaj Totenhemit finalen e Kupës së Ligës) në Wembley kur të udhëtojnë në Goodison Park të Evertonit.

Për blutë e Karlos James Rodriguez po kthehet nga dëmtimi, por ndeshja e kupës sot vjen shumë herët për mesfushorin kolumbian.

13:15 Bërnmuth – Sauthempton FA Cup

Sauthempton do të bëjë një udhëtim të shkurtër nëpër bregdetin e jugut për t’u përballur me Bërnmuthin këtë të shtunë në çerekfinalet e FA Cup.

‘Qershitë’ e Bërnmuthit kaluan në raundin e 1/4-ave falë një fitoreje 2-0 në Burnley në raundin e mëparshëm, ndërsa Sauthemptoni gjithashtu fitoi 2-0 kundër kolegut të Premier League-s Wolverhampton Wanderers.

21:00 Brajton – Njukasëll  Premier League

Brajtoni luan futboll të shkëlqyer, por ende nuk ka kuptuar se si ta shndërrojë lojën në fitore të rregullta. Fitorja 2-1 ndaj Sauthemptonit ishte më e fundit që ndërpreu një seri me pesë ndeshje pa fitore, dhe pulëbardhat tani po kërkojnë të fitojnë 2 ndeshje radhazi në ligë për herë të dytë që nga nëntori 2019.

Përkundër formës së vështirë, Brajtoni do të mundohet të shijojë Mjukasëllin, rezultatet e dobëta të të cilit i shkojnë përshtat lojërave të mjerueshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...