E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

futboll

Një lojtar i infektuar tek ekipi i Serisë A para ndeshjes

Futbolli nuk po gjen qetësi, si pasojë e shtimit të rasteve me koronavirus. Lase Shone është bërë lojtari i dytë i Xhenoas i prekur...

Liverpooli nis sezonin e ri me fitore, Salah shpallet heroi i ndeshjes

Liverpool ka fituar 4-3 ndaj Leeds, në një stadium të boshatisur, duke e nisur mbrojtjen e titullit kampion me fitore. Sulmuesi, Mohamed Salah ishte heroi...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Lojtari i Kombëtares U-21 pozitiv me koronavirus, klubi i Superiores pezullon stërvitjen

Pandemia nuk ka kursyer as futbollin. Bota e sportit po përballet me numrin në rritje të lojtarëve të infektuar. Kapiteni i Apolonisë, Eljon Sota, ka...

Tronditet klubi i madh europian, 8 lojtarë me koronavirus

Koronavirusi vazhdon të prekë botën e futbollit. Çelsi ka marrë një goditje të fortë ditët e fundit. Sipas mediave britanike, tetë futbollistë të “Bluve” të...

S’janë thashetheme, publikohet letra ku Lionel Messi kërkon largimin

Bota e futbollit po zien gjatë orëve të fundit, nga lajmi i largimit të Lionel Messit nga Barcelona. Siç duket, ky lajm nuk është...

“Tronditet” klubi i Serisë A, infektohen dy lojtarë

Fiorentina ka konfirmuar se lojtarët Erik Pulgar dhe Simone Ghidoti, kanë rezultuar me koronavirus. E për rrjedhojë, sipas protokollit, e gjithë skuadra dhe stafi...

Futbolli në Shqipëri, FSHF zyrtarizon datat e të gjithë kampionateve

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka përcaktuar datat e fillimit dhe përfundimit të kampionateve kombëtarë për sezonin 2020-2021. Anëtarët e KE-së janë njohur...

UEFA merr vendimin për klubin e Prishtinës

UEFA ka vendosur që Prishtina të mos luajë në ndeshjen kundër Lincol Redit, pasi skuadra shqiptare ka dështuar në testet e COVID-19. Sipas Radio Televizionit...

Fitoi gjithçka në karrierë, Casillas tërhiqet nga futbolli

Iker Casillas i ka dhënë fund karrierës profesioniste si futbollist. Portieri legjendar i Spanjës fitoi gjithçka në rrugëtimin e tij 21-vjeçar ndërsa mbrojti portën e...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...