E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Ndërron jetë futbollisti 18-vjeçar, pësoi atak kardiak në fushë

Një atak kardiak i ka marrë jetën një futbollisti 18-vjeçar. Adrien Sandjo, i cili aktivizohej në Itali me skuadrën amatore të 19-vjeçarëve të CIT Turin, në minutën e 15 të ndeshjes është rrëzuar në tokë duke pësuar atak kardiak. 18-vjeçarit kamerunas, iu dha ndihma e parë mjekësore, duke u shtruar në spital në gjendje kritike për jetën.

Pas disa orësh në luftë me jetën, ai ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme. Një ngjarje e trishtë dhe e rëndë për futbollin italian!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...