E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Guri disa tonësh rrokulliset nga mali dhe bie mbi banesë

Një gur disa tonësh ka rënë nga një lartësi në zonën e Shëngjinit, duke përfunduar mbi një shtëpi private.

Nga pamjet e shpërndara në media, shihet se banesa është ndarë në mes dhe është futur brenda ambienteve.

Guri ka shkaktuar dëme të mëdha në banesë, por fatmirësisht nuk ka pasur njerëz brenda.

Rënia e këtyre masive shkëmborë kanë rrezikuar jetën e banorëve jo vetëm që jetojnë aty, por edhe ata që kalojnë, pasi ngjarja ka ndodhur në afërsi të kishës së zonës, në rrugën “Nënë Tereza”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...