E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

futboll

Rinisja e futbollit/ Pipero vjen me propozimin si të zhvillohen ndeshjet

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, ka folur për mundësinë e rinisjes së aktiviteteve sportive në vend dhe të futbollit në veçanti. Në një intervistë për...

Mos e besoni po deshët/Futbollistët nuk do kenë të drejtë të pështyjnë në fushë

Pandemia ka ndryshuar edhe botën e futbollit. Rregullat e përditshmërisë do duhet që të zbatohen me rigorozitet edhe në fushë nga ana e futbollistëve. Lojtarët...

LISTA/ Ja 10 filmat më të bukur me futboll që mund t’i ndiqni gjatë kësaj kohe në shtëpi

Një këtë periudhë të vështirë izolimi, për shkak të Koronavirusit, një alternativë e mirë për të kaluar kohën janë edhe… filmat. Kësisoj,“Goal.com” ka përgatitur...

Taulant Xhaka, baba për herë të parë

Futbollisti i mirënjohur shqiptar, Taulant Xhaka dhe partnerja e tij, Arbnora Nuredini janë janë bërë prindër për herë të parë. Lajmin e ka bërë të...

Cristiano Ronaldo u shpjegon fëmijëve se si të dezinfektojnë duart

Cristiano Ronaldo është i detyruar, për shkak të koronavirusit, të respektojë karantinën si miliona njerëz në të gjithë botën. Mjaft aktiv në rrjetet sociale, ai...

Nga fundi i prillit deri në fillim të majit: të gjitha datat për të rifilluar Serinë A

Uefa po shtyn që kampionati te rifillojë brënda një muaji,por urgjenca e koronavirusit e bën kërkesën të pamundur. Kështu që ... Para së gjithash Euro...

Zbulohet kur do mbyllen kampionatet në Shqipëri

UEFA thirri sot në mesditë një video-konferencë përmes internetit, me të gjitha federatat anëtare. Për shkak të situatës nga koronavirusi, është vendosur që të...

Koronavirusi/ Konfirmohet rasti i parë në La Liga

Edhe futbolli nuk i ka shpëtuar koronavirusit. Tashmë është konfirmuar rasti i parë me virusin vdekjeprurës në La Liga. Mbrojtësi i Valencias, Ezekiel Garaj...

Vendim i minutës së fundit/ FSHF-ja vendos për kampionatin

Për shkak të gjendjes së keqe nga koronavirusi, është marrë vendimi që çdo aktivitet futbollistik të pezullohet në Shqipëri. Ende nuk është përcaktuar një...

Koronavirusi depërton në Shqipëri/ FSHF del me njoftimin zyrtar

Ardhja e koronavirusit në Shqipëri, ka sjellë një sërë masash në vendin tonë për parandalimin e tij. Këtu nuk mund të përjashtohej edhe futbolli. FSHF...

Të fundit

“Nuk jam monstra që më bën ajo të dukem”, Johnny Depp dhe Amber Heard përballen në gjyq

Ylli i Hollivudit Johnny Depp mohoi se ka dhunuar ish-gruan e tij Amber Heard, ndërsa tha të kundërtën se kishte qenë ajo e cila...

VIDEO/ Autobusi i shkollës bie në liqen, humbin jetën 21 nxënës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Kinë, teksa një autobus shkolle ka humbur kontrollin dhe ka rënë në liqen. Sipas Daily Mail, të...

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me dyer të mbyllura dhe pa media,...

Si të largoni kilogramët e tepërt nga zona e belit

S’ka më: Nesër do filloj të bëj ushtrime apo nesër filloj dietën! Bëni mirë që pikërisht ditën e sotme, të filloni të ndërmerrni masat e...

Çeki/ Përplasen dy trena, shënohen të paktën 3 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Republikën Çeke, ku dy trena pasagjerësh janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas mediave të huaja, deri...