E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

futboll

Vendim i minutës së fundit/ FSHF-ja vendos për kampionatin

Për shkak të gjendjes së keqe nga koronavirusi, është marrë vendimi që çdo aktivitet futbollistik të pezullohet në Shqipëri. Ende nuk është përcaktuar një...

Koronavirusi depërton në Shqipëri/ FSHF del me njoftimin zyrtar

Ardhja e koronavirusit në Shqipëri, ka sjellë një sërë masash në vendin tonë për parandalimin e tij. Këtu nuk mund të përjashtohej edhe futbolli. FSHF...

Mbyllja e aktiviteteve sportive nga koronavirusi, zbulohet propozimi i FSHF

Futbolli shqiptar po përjeton kaos pas vendimit të fundit të qeverisë shqiptare, për mbylljen e çdo aktiviteti sportiv deri më 3 prill. Sot luhen...

Merret vendimi drastik, çfarë pritet të ndodhë me ndeshjet e Serie A

Për shkak të panikut që ka mbërthyer Italinë nga koronavirusi vdekjeprurës, shumë ndjeshje janë në pikëpyetje nëse do të realizohen. Në orën 12:30 ishte planifikuar...

8 futbollistë humbin jetën në një aksident (FOTO)

Tetë futbollistë kanë humbur jetën në një aksident tragjik në Guinea. Mediat e huaja raportojnë se autobusi i klubit të futbollit Etoile de Guine,...

Njihuni me 2-vjeçarin që “rivalizon” Ronaldon (VIDEO)

Këto pamje tregojnë një tjetër talent, ku ndonëse 2-vjeç, ai është mjeshtër në futboll. Pamjet e djaloshit i kanë shpërndarë familjarët e tij, ndërsa...

“Tymi i bardhë” Edi Reja firmos kontratën për 4 vitet e ardhshme

Në një prononcim për mediat ditët e fundit, trajneri i kombëtares kuqezi, Edi Reja hodhi poshtë zërat për një largim të mundshëm. Sot, ai e...

“Kam bërë një gafë në adoleshencë”, rrëfehet bomberi Armando Sadiku

Malaga po lufton për mbijetesën në Ligën e Dytë spanjolle dhe Armando Sadiku është bërë idhul li i ri në ekipin spanjoll. Një vit...

Vendimi drastik i WADA-s/ Rusia përjashtohet nga çdo sport për 4 vjet

Agjencia Botërore e Antidopingut (WADA) ka dhënë një nga vendimet e saj më drastike të viteve të fundit. WADA ka përjashtuar Rusinë nga sportet...

Edi Reja në krye të kuqezinjve deri në 2022

Prej ditësh përflitet nëse do të arrihet një akord ndërmjet trajnerit Reja dhe FSHF-së. Mesa duket, dashamirësia e shprehur publikisht prej dy palëve është...

Të fundit

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Franga, humbet mbi 1 pikë Paundi

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.3...

Manastirliu: Maska do bëhet e detyrueshme në ambientet e mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se shumë shpejt do të hyjë në fuqi vendimi për mbajtjen e maskës...

Vettingu në polici/ Lleshaj-Metës: Na sqaro ku i sheh rreziqet elektorale

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e presidentit Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vettingun në Polici. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...

VIDEO/ Shkupi “pushtohet” nga flamujt shqiptarë një ditë para nisjes së votimeve

Maqedonia e Veriut po mban sot fazën e dytë të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ditën e sotme do të lejohen të votojnë vetëm të...

Aksident i rëndë në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, humb jetën 30-vjeçarja

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në afërsi të City Park. Policia bën me dije se një 30-vjeçare...