E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Befason Neymar: Dua të luaj bashkë me Ronaldon

Edhe pak ditë më parë zgjati kontratën e tij me PSG deri në vitin 2025, Neymar ka bërë një deklaratë që askush nuk e priste.

Në kërkim të Champions-it dhe “Topit të Artë”, 29-vjeçari ka ende ambicie për të luajtur së bashku me yllin portugez të Juventusit.

“Unë dua të luaj me Cristiano Ronaldon. Kam luajtur tashmë me lojtarë të shkëlqyeshëm si Messi dhe Kylian Mbappe, por nuk kam luajtur ende me Cristiano Ronaldon”, tha braziliani për “GQ France”.

Ronaldo i dha fund kohës së tij 9-vjeçare të mbushur me trofe te Real Madridi për t’u bashkuar me Juventusin më 2018. Që atëherë ka fituar dy tituj të Serie A në koleksionin e tij të argjendtë.

PSG mund të bëjë ofertë për Ronaldon në verë, ndërsa një kthim i mundshëm në Madrid u hodh poshtë nga presidenti Florentino Perez. Zv.presidenti i Juves, Pavel Nedved, ka këmbëngulur së fundi se portugezi do të respektojë kontratën e tij deri më 2022.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Turqi-Uells 18:00, Turqia pret reagim, ndeshja e fundit mes tyre 6-4

18:00: Turqi - Uells (Grupi A, Baku) Turqia u shkërmoq nga Italia në Romë të premten, për një pjesë të madhe të ndeshjes e mbyllur...

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut/KPK shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të mërkurën vendimin e shkarkimit nga detyra për prokuroren e Tiranës, Alketa Zifla. Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar...

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...