E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Reali ka vendosur, Varane po luan sezonin e fundit

Raphael Varane do të sakrifikohet nga Real Madridi në afatin kalimtar të verës.

Sipas AS, kriza ekonomike për shkak të pandemisë i ka prekur të gjitha klubet, po ashtu edhe Real Madridin që gjatë verës do të shesë lojtarë.

Varane do të shitet për të stabilizuar paksa situatën, derisa është rrugës për t’u transferuar, David Alaba, si lojtar i lirë nga Bayern Munich.

Varane ka bërë deri më tani 356 paraqitje, ka shënuar 17 gola.

Ai është pjesë e Realit që nga viti 2011.

Në anën tjetër, nuk dihet se çfarë do të ndodhë as me Sergio Ramos, të cilit klubi i ka kërkuar uljen e pagës për të rinovuar kontratën. /Gazeta Express/

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...