E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Kampionati Europian/ 9 futbollistë shqiptarë pjesëmarrës në kompeticion

Edhe pse Shqipëria nuk është pjesëmarrëse në kampionatin europian të EURO 2020, 9 lojtarë me origjinë shqiptare do të luajnë në këtë kompeticion të rëndësishëm.

Tre prej tyre, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi do të përfaqësojnë kombëtaren e Zvicrës. Ndërkohë, 6 futbollistët e tjerë do të luajnë për kombëtaret e Maqedonisë të Veriut, e cila merr pjesë për herë të parë në një eveniment të tillë.

Visar Musliu, Egzon Bejtullai, Ezgjan Alioski, Arijan Ademi, Enis Bardhi dhe Ferhan Hasani, janë shqiptarët që do të luajnë me kombëtaren maqedonase.

Ferhan Hasani është pjesë e Partizanit në Kategorinë Superiore, duke përfaqësuar në një farë mënyre edhe kampionatin shqiptar të futbollit në këtë kompeticion madhështor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...

Kosovë: Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar më 12 qershor një rast të vdekjes nga koronavirusi. Viktima është nga Prizreni. Sipas njoftimit...