E enjte, 2 Dhjetor, 2021
12.5 C
Tirana

Live / Luhen dy sfidat e Championsit, Ramos shënon nga penalltia

22:17 Reali hipotekon kalimin e turit, Ramos kthen në gol penalltinë e fituar nga Vinicius

21:45 mbyllen pjesët e para, Reali dhe Siti drejt fazës tjetër…

21:35: Benzema kalon madrilenët në avantazh pas një gabimi të portierit mik.

21:18- Siti dyfishon me Gyndoganin dhe e çon rezultatin e përgjithshëm në 4-0.

21:14- Siti kalon në avantazh me golin e belgut De Brujn 1-0!

Nisin në orën 21:00 dy takimet e së martës në Ligën e Kampionëve.

Formacionet zyrtare:

REAL MADRID (3-5-2)Courtois; Varane, Sergio Ramos, Nacho; L. Vazquez, Modric, Kroos, Valverde, Mendy; Benzema, Vinicius. Tr. Zidane

ATALANTA (3-4-2-1)Sportiello; Toloi, Romero, Djimsiti; Maehle, De Roon, Pessina, Gosens; Pasalic, Malinovskyi; Muriel. Tr. Gasperini

Siti: (4-3-3): Ederson; Walker, Ruben Dias, Stones, Cancelo; De Bruyne, Rodri, Gündoğan; Mahrez, Foden, Bernardo Silva.

Gladbah: Sommer; Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini; Zakaria, Neuhaus; Hofmann, Stindl, Thuram; Embolo

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...