E hënë, 25 Tetor, 2021
7.5 C
Tirana

Champions/ Mançester Siti – Dortmund, Guardiola kërkon gjysmëfinalen e parë

Një vështrim mbi ndeshjet e së martës në takimet e para të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve:

Siti – Dortmund

Pjesa më e madhe e fokusit është përqëndruar  tek Erling Haaland, sulmuesi i Dortmundit i cili ka qenë i lidhur shumë me transferimin tek Siti. 20-vjeçari i përfaqësueses norvegjeze është shënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve këtë sezon me 10 gola dhe lojtari më i ri në historinë e kompeticionit që ka arritur 20 gola.

Nëse Dortmundi nuk arrin të kalojë Sitin, gjasat që Haaland të largohet këtë verë rriten ndërsa ekipi po lufton për t’u kualifikuar në Champions  përmes vendit të 4-t në Bundesliga.

Mançester Siti, lideri i Premier League, po kërkon të arrijë në gjysmëfinale për herë të dytë dhe për herë të parë me Pep Guardiolën. Skuadra angleze është eliminuar në çerekfinale në tre sezonet e kaluara.

Formacionet e mundshme:

Siti – Ederson; Cancelo, Dias, Stones, Mendy; Fernandinho, Gundogan, De Bruyne; Silva, Sterling, Foden

Dortmundi – Hitz; Can, Akanji, Hummels, Guerreiro; Delaney, Bellingham, Dahoud; Hazard, Haaland, Reus

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...