E diel, 22 Maj, 2022
15.5 C
Tirana

Etiketa

Dortmund

Merkato/ Çelsi sheh t’i refuzohet oferta hapëse për Haalandin

Dortmundi është i vendosur ta mbajë yllin e vet, Erling Haaland edhe për të paktën një sezon tjetër. Sipas ‘Sky Germany’, Çelsit i është...

Champions / Dortmundi me shpresat tek Halandi për të ndalur Guardiolën

Borusia Dortmund do të ketë nevojë që Erling Haalandi t'i japë fund thatësirës së tij për gol kur të përballen me një nga blerësit...

Champions/ Gati të zbritet në fushë, ja si rreshtohen ekipet

Real - Liverpul Reali :Kurtua, Militao, Naço, Mendi, Vaskez, Kros, Mordiç, Kasemiro, Vinicius Zhunior, Asensio, Benzema. Trajner: Z. Zidan. Liverpuli: Alison, Fabinjo, Kabak, Robertson, Arnold, Keita, Vajnaldum, Filips, Zhota,...

Champions/ Mançester Siti – Dortmund, Guardiola kërkon gjysmëfinalen e parë

Një vështrim mbi ndeshjet e së martës në takimet e para të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve: Siti - Dortmund Pjesa më e madhe e fokusit...

Futbolli europian/ Reali dhe Bajerni nuk falin, Çelsi dhe Evertoni çedojnë

Janë luajtur pjesa më e madhe e ndeshjeve të së shtunës në ligat kryesore të Europës dhe kryesisht ekipet e mëdha nuk kanë gabuar...

Bundesliga/ Luhen 5 ndeshje sot. Bajerni në transfertën e Bremenit

Verder Bremen mirëpret Bajernin e Mynihut me dy ekipet që janë përballur më së shumti me njëri tjetrin në Bundesligë. Klubet janë takuar 109...

I hapur për sfida të reja/ Strakosha drejt Bundesligës: Është ekip i shkëlqyer

Thomas Strakosha tashmë ka filluar të mendojë për largimin nga Lacio, aty ku me paraqitjet e tij, para pak kohëve tërhoqi vëmendjen e të...

Debutim në moshën 16-vjeçare, talenti i Dortmundit në histori të Bundesligës

Jusufa Mukoko është futur në histori të Bundesligës, si lojtari më i ri që është aktivizuar ndonjëherë në këtë kampionat. Sulmuesi ditën e djeshme festoi...

Mbi 100 milionë euro, dy skuadra ”të çmendura” për Haland

Real Madrid dhe Mançester Junajtid janë gati të bëjnë çmendurira për Erling Haland. Skuadra spanjolle dhe ajo angleze janë gati të derdhin në arkat e...

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...