E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Mançester Sitit dhe Aguero ndahen këtu, tentojnë vitin tjetër pa njëri-tjetrin

Disa vjet më parë Agüero tha se do të qëndronte tek Siti derisa të fitonte finalen e Ligës së Kampionëve.

Ajo thënie erdhi në një nga rinovimet e tij të fundit, në mes të një projekti që që atëherë synonte Evropën. Kur ai mbërriti në Angli ata kurrë nuk kishin arritur në fazën e grupeve. Dhe dje ata luajtën finalen, një dekadë pasi argjentinasi e veshi fanelën blu për herë të parë. Agüero largohet pa marrë Champions dhe duke luajtur shumë pak në këtë sezon të fundit.

Sidoqoftë të gjithë tifozët e tij mund ta ëndërrojnë këtë trofe, edhe pa argjentinasin. Siti e ka potencialin për të bërë shumë investime çdo vit, ka shumë futbollistë që kanë ndihmuar për të arritur këtë finale të cilët do të provojnë sërish vitin tjetër, por gjithsesi pak do të mbeten në historinë e Mançester Sitit si Kun Aguero.

Nesër ai do të shkojë në Barcelonë për të kryer vizitat mjekësore dhe të nisë një aventurë të re, në kërkim të një Championsi tashmë me Barcelonën ashtu si do të kërkojë dhe Siti tashmë pa Agueron./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...