E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Video/ Aksident i tmerrshëm në Moto3, 19-vjeçari nuk ia del dot

Kualifikueset në Moto3 u ndërprenë dje nga flamuri i kuq pas një aksidenti të tmerrshëm që përfshiu Jason Dupasquier dhe Ayumu Sasaki.

Dupasquier pësoi dëmtime të rënda ne tru pas aksidentit dhe kaloi në gjendje kritike për jetën, por nuk ia doli pasi pak minuta më parë u njoftua largimi i tij nga jeta.

Jason Dupasquier ishte një 19-vjeçar nga Zvicra që garonte në kampionatin e 3-të të motorrëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...