E hënë, 20 Shtator, 2021
26.5 C
Tirana

Etiketa

Luigi Soreca

Soreca: Institucionet e drejtësisë të punojnë së bashku, BE ju mbështet

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca deklaroi se të gjitha institucionet e drejtësisë duhet të vazhdojnë të punojnë së bashku, në ofrimin...

Ambasadori Soreca takon Bashën, ja për çfarë diskutuan

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca është takuar ditën e sotme me kryetarin e Partisë Demorkatike, Lulzim Basha. Lajmin e ka bërë të...

Soreca, Teatri dhe paracetemoli i ndërkombëtarëve

Nga Skënder Minxhozi Ja që ambasadori i BE Soreca paska qenë i pavlefshëm. Madje i kotë, në vizitën e tij “sekrete” nga dera e pasme,...

Budina akuzon ambasadorin Soreca: Diversant, sabotoi çështjen e Teatrit

Regjisori Edmond Budina ka lëshuar akuza të forta në drejtim të ambasadorit të BE-së në Tiranë Luigi Soreca, teksa e cilësoi si një diversant...

Vendimi/ Garda e Republikës do të ruajë dhe mbrojë ambasadorin e BE në Shqipëri

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca do të ruhet dhe mbrohet nga Garda e Republikës. Vendimi është marrë ditën e djeshme në...

U rizgjodh në krye të PD-së/ Soreca i shkon në zyrë Bashës, ja çfarë diskutuan

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me kryetarin e zgjedhur të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në selinë blu. Soreca...

Soreca: Nga 1 korriku, hiqet tarifa Roaming në vendet e Ballkanit Perëndimor

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca bëri me dije se duke filluar nga 1 korriku i këtij viti, qytetarët e Ballkanit Perëndimor,...

Ambasadori i BE/ Soreca: SPAK të hetojë krimet zgjedhore!

“SPAK të hetojë krimet zgjedhore!”. Kështu u shpreh Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, duke folur sot gjatë një takimi në Durrës...

Dita e Infermierëve/ Soreca: U bëtë ura bashkëpunimi gjatë pandemisë

Ambasadori i Bashkimiit Europian, Luigi Soreca ka shprehur falenderimet e tij për infermierët, lidhur me punën e bërë gjatë kohës së pandemisë. Në eventin që...

Dita e Europës/ Soreca me video-mesazh: Të kapërcejmë krizat së bashku!

“Të kapërcejmë krizat së bashku!”. Ky ka qenë kryemesazhi që Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca, dha sot në kuadër të Ditës...

Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...