E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

Luigi Soreca

Luixhi Soreka: Demokracia ka nevojë për pjesëmarrjen e të gjithëve, ti vendos!

Luixhi Soreka: “Sot është dita e fundit e fushatës elektorale në Shqipëri. Nesër është heshtje zgjedhore. Ndaj do të doja që ta shfrytëzoja rastin...

”Ti vendos”/ Soreca flet shqip: Dilni dhe votoni, zgjedhjet me rëndësi për BE

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca foli pas takimit që ai dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim, zhvilluan me kreun e KQZ-së, Ilirjan...

Celibashi: Informova Soreca-n dhe Kim mbi masat e marra për 25 prillin

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Ilirjan Celibashi zhvilloi një takim me ambasadorin e BE- në Tiranë, Luigi Soreca, dhe ambasadoren amerikane, Yuri...

Soreca nga Elbasani: Blerja dhe shitja e votës janë vepër penale!

Luigi Soreca: Përshëndetje, mirëdita të gjithëve, ne vendosëm që të vizitojmë Elbasanin, njësoj siç kemi bërë dhe në qytete të tjera, donim të përcillnim mesazhin...

Soreka në monitorim: Ditën e votimit vizitoj disa qendra votimi

Luixhi Soreka në Twitter: “Së bashku me shumë kolegë të Bashkimit Evropian të Shteteve Anëtare do të vizitoj një numër të madh të vendvotimeve...

BE, 90 milion euro Shqipërisë për të përballuar pasojat e pandemisë

Postimi i plotë në Facebookun e BE në Shqipëri: Lajm i shkëlqyer! Komisioni Evropian disbursoi sot 90 milion eurot e para të ndihmës makro-financiare për...

Kim shkon tek Soreca: Kemi shumë sfida para nesh, SHBA-BE mbështetje Shqipërisë

Pas takimit me kryetaren e OSBE-së, Urszula Gacek, ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim është takuar me ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca. Kim...

Dekretimi i 4 anëtarëve të rinj të GJL, Soreca: BE krah jush

Ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë, Luigi Soreca, ka reaguar pasi Presidenti i Republikës, Ilir Meta, dekretoi emërimin e katër gjyqtarëve të rinjë...

Soreca: BE do të ndihmojë SPAK si një element thelbësor në Reformën në Drejtësi

Ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë, Luigi Soreca, zhvilloi një takim ditën e sotme me kreun e SPAK, Arben Kraja si dhe me...

Soreca: KQZ-ja dhe Prokuroria të verifikojnë kandidatët në listat e partive

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri,  Luigi Soreca, i ka bërë thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të kalojë në filtrin e dekriminalizimit, të gjithë...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...