E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Luigi Soreca

Këmbanë alarmi nga Soreca: Dilni mbi dallimet partiake, angazhohuni në dialog

Ambasadori i BE, Luigi Soreca, nuk ka të ndalur me mesazhet në shenjë këmbane alarmi ndaj klasës politike shqiptare, ndërsa opozita nga ana tjetër...

Këmbanë alarmi nga ambasadori i BE-së: Integrimi i Shqipërisë në rrezik!

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, nga qyteti i Shkodrës ka thënë se protestat janë të mirëpritura, por nuk duhet të degradojnë në...

Pas Susanne Schutz, në takim me Bashën edhe ambasadori i BE-së

Pas ambasadores së Gjermanisë, Susanne Schutz, drejt selisë së PD-së ka shkuar ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca. Ai është takuar me kryedemokratin...

Ambasadori i BE-së: Qeveri-opozitë, pakt për Kodin Zgjedhor

Gjatë një vizite në Berat, ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, ka kërkuar një marrëveshje me palëve për Kodin Zgjedhor dhe ngritjen e...

Ambasadori i BE: Mbështesim reformat për të arritur ëndrrën evropiane të popullit shqiptar

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka përcjellë një urim ndaj të gjithë shqiptarëve, me rastin e 106 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Përmes...

Luigi Soreca emërohet ambasador i BE-së në Shqipëri

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ka nominuar zyrtarisht emrin e Luigi Soreca si kreu i ri i delegacionit të BE-së në Shqipëri. Soreca do...

Të fundit

Kina miraton një ligj të ri: Stop mësimit intensiv pas shkollës

Kina ka miratuar një ligj arsimor që synon të zvogëlojë presionin e detyrave të tepërta të shtëpisë dhe mësimit intensiv pas shkollës, thonë mediat...

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...